Anna Maria Czarzasta i Max Kohyt byli gośćmi Filii Gdańskiej, w której odbyła się premiera filmu „Szlakiem gdańskich bram”.

Anna Maria Czarzasta i Max Kohyt

Anna Maria Czarzasta i Max Kohyt w Filii Gdańskiej

Z okazji premiery w Filii Gdańskiej pojawiło się spore grono przyjaciół Ani oraz biblioteki na Mariackiej, byłam i ja. Przyszłam z sympatii i… zazdrości:) Tak, zazdrościłam Ani świetnego pomysłu, ale od początku jej kibicowałam.
Ania jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Mieszka nad Motławą zaledwie parę lat. Pokochała swoją nową ojczyznę od razu i postanowiła ją poznać. Efektem jej nowej miłości była wystawa fotograficzna „Jestem z Mariackiej„, kolejnym krokiem stał się film „Szlakiem gdańskich bram„. Realizacja projektu, który współtworzył Piotr Tomaszkiewicz, trwała miesiąc, a gotowy produkt to 40 minut wędrówki po Gdańsku i jego historii.
Kto jest adresatem filmu? To tak zwani zwykli mieszkańcy Gdańska, którzy wielokrotnie przechodząc obok bram, po prostu ich nie zauważają, nie odczytują ich piękna.
Podczas spotkania, którego gospodarzem był szef biblioteki Zbigniew Walczak, dziewczyna z Mazur wdzięcznie powiedziała:

– Przepraszam państwa za niezbyt udaną ścieżkę lektorską. Zabrakło mi talentu pozwalającego na piękną wymowę. Mam troszeczkę wschodni akcent, który psuje efekt, ale ścieżkę dźwiękową z czasem poprawię;)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HSTAkcrhCw4[/youtube]

Aniu, wykonałaś piękną pracę. Cieszę się, że było mi dane Ciebie poznać. A to wszystko zasługa… Filii Gdańskiej, mojej i pewnie Twojej, najukochańszej biblioteki w Gdańsku:)

„Szlakiem gdańskich bram” to debiutancki film Anny Marii Czarzastej. Kapitalnym uzupełnieniem filmu stała się wystawa zdjęć, autorstwa Maxa Kohyta.