Kolejne (tym razem zimowe) waGary!, czyli kulinarne święto Restaurant Day – ponownie rozgościły się w gościnnej sieni Instytutu Kultury Miejskiej. W całym budynku pachniało, a potrawy pieściły podniebienia łasuchów, którzy w powalentynkową niedzielę pojawili się w jednodniowej restauracji.

waGary!Iza Stencel, Weronika Szadowiak i Marta Okuniewska po raz pierwszy publicznie zaprezentowały swoje umiejętności kulinarne w sierpniu ubiegłego roku i natychmiast zdobyły serca tych, którzy kochają jeść – również moje. Dzisiaj, w powalentynkową niedzielę miłością wypełniły całą sień IKM, bo jak napisały w zaproszeniu: Kochamy gotować, kochamy jeść, kochamy spotykać się z Wami.

Owa miłość okazała się odwzajemniona – przybyło bardzo liczne grono fanów znakomitych kuchni Izy, Weroniki i Marty. Na stołach pojawiły się dania mięsne i słodkie desery, było bezglutenowo (za mało:)), wegetariańsko i wegańsko – było po prostu pysznie – przy tym kolorowo i pachnąco. Dziewczyny wystąpiły w jednakowych (samodzielnie uszytych?) fartuszkach, a w sprzedaży, obok wituałów były też waGarowe kubeczki.

Wzrok dzieci przyciągały jabłka w czerwonym karmelu – jabłka zagadki, bo do teraz nie wiem, jak je ugryźć:)

waGary! – to cykliczna impreza, naprawdę warta tzw. grzechu. Osoby zainteresowane udziałem w kolejnej edycji zachęcam do śledzenia na facebooku profilu waGary!