Hasło tegorocznych obchodów urodzin Jana Heweliusza, połączonych ze Świętem Gdańskiej nauki brzmi – „Gdańsk się uczy”.

Święto Gdańskiej Nauki

Święto Gdańskiej Nauki jest cyklicznie odbywającą się imprezą, odkrywającą pasję do szeroko rozumianej nauki wśród wszystkich pokoleń oraz przypominającą o dorobku naukowym takich postaci jak Jan Heweliusz, Daniel Fahrenheit, czy Artur Schopenhauer. Wydarzenie angażuje wielu partnerów, którzy wszystkim żądnym poszerzania swoich umiejętności i wiedzy, proponują swoją bogatą ofertę. W tym roku Święto Gdańskiej Nauki rozpocznie się w sobotę, 28 stycznia i potrwa do 4 lutego.

Święto rozpocznie się 28 stycznia tradycyjnym przedstawieniem plenerowym na przy pomniku Jana Heweliusza. Widowisko będzie przedstawiać dorobek i życie jubilata – wielkiego gdańskiego astronoma, a o jego dokonaniach przypomną artyści i naukowcy. W kolejnych dniach Święta Gdańskiej Nauki na mieszkańców będą czekać eksperymenty, warsztaty, ciekawe spotkania i wykłady, spacery, a nawet wizualizacje oraz pokazy multimedialne.

Na zakończenie, w sobotę 4 lutego, na placu przed Ratuszem Staromiejskim (ul. Korzenna 33/35) odbędą się efektowne pokazy multimedialne – Video Mapping, łączące światło, obraz i dźwięk, które zmienią Ratusz Staromiejski w ciekawą opowieść o gdańskich naukowcach, nawiązującą do nowoczesności. Premierowy pokaz odbędzie się o godz. 18.00. Pokazy potrwają do 22.30 i odbywać się będą co 15 min.

Organizatorami Święta Gdańskiej Nauki jest Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska i Partnerzy.

Program Święta Gdańskiej Nauki

Święto Gdańskiej Nauki