Hans Memling, Daniel Chodowiecki, Günter Grass i Jan Heweliusz, zapraszają gdańszczan na spotkanie do Klubu Muzycznego Parlament w Gdańsku na „Widowisko z Kluczem”. Głównym elementem scenografii będzie wideo-wizualizacja obrazu Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”.

Premiera „Widowiska z Kluczem” odbyła się w 2017 r. w Teatrze Miniatura; nowa wersja przestawienia została przygotowana z okazji V Międzynarodowego Zjazdu Gdańszczan i zabrzmi w Muzycznym Klubie Parlament 8 lipca o godzinie. 20.00.

Ważną rolę w przedstawieniu odgrywają utwory muzyczne do wierszy poetów związanych z Gdańskiem: Zbigniewa Herberta, Mieczysława Czychowskiego, Edwarda Stachury i in. Bohaterowie widowiska kładąc na szalę DOBRA swoje utwory, przeciwstawiają się nietolerancji, aktom agresji panującym we współczesnym świecie, pogoni za mirażem materialnego dobrobytu. Widowisko kończy się wygłoszeniem „Manifestu do Poetów Wszechświata”, oraz zaproszeniem publiczności do wspólnego odśpiewania pieśni Marka Grechuty pt. „Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.” Przedstawienie jest oparte na wątkach zawartych w powieści Guntera Grassa pt. „Spotkanie w Telgte”.
Organizatorami wydarzenia, dofinansowanego przez Miasto Gdańsk są: Fundacja „Transgressive Art.” i Muzyczny Klub PARLAMENT.

Scenariusz i reżyseria: Marek Wojtasik i Paweł Paulus Mazur
Występują: Andrzej Żak, The Barbershop Quartet, Tomasz Olszewski, Paulina Mazur
Wideowizualizacja: Multivision Studio – Marka Wojciechowskiego
Oprócz autorskich utworów T. Olszewskiego i Pauliny Mazur, będzie można usłyszeć „Carmina Burana” w polskiej wersji językowej, The Wall Pink Floydów, pieśni E. Stachury I Jacka Kleyffa.

Bilety w cenie 5 zł są dostępne pod adresem: www.kupbilecik.pl