Członkowie Koła Przewodników Turystycznych PTTK im. Franciszka Mamuszki przy Oddziale Gdańskim PTTK zapraszają turystów na zwiedzanie ratuszowych wnętrz.

Komunikat Muzeum Historycznego Miasta Gdańska:

Wydarzenie zorganizowane zostało z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych, obchodzonego 21 lutego niezmiennie od 1989 roku (święto ustanowione zostało podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, która odbyła się w Nikozji na Cyprze).

Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest oprowadzanie turystów za darmo po wybranych obiektach znajdujących się w zabytkowej przestrzeni danego miasta. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i władzom, a także uświadomić gospodarzom obszaru, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Zebrane grupy oprowadzane będą co pół godziny od 10.00 (10.00, 10.30, 11.00…) do 14.30. Zarówno wstęp do Ratusza, jak i oprowadzanie jest całkowicie darmowe. Ze zwiedzania wyłączone są wystawy czasowe znajdujące się na I piętrze RGM.

Tytuł: Dla turystów – darmowe zwiedzanie z przewodnikami PTTK Ratusza Głównego Miasta
Lokalizacja: Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Data: 2012-02-21
Godzina zakończenia: 14:30