Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zwiedzanie Zbiornika Stara Orunia


NAwigacja Wydarzeń

Można już zapisywać się na zwiedzanie zabytkowego Zbiornik Wody Stara Orunia 150-letni rezerwuar zaprasza Was do siebie od 8 czerwca do ok. II połowy sierpnia – koniec sezonu wyznaczy powrót nietoperzy (oruński zbiornik jest ich największym miejscem hibernacji na Pomorzu?).

Koszt biletu wynosi 5 zł, liczebność grupy zwiedzającej to max 30 osób. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem i trwa około 30 minut.
ZAPISY I BILETY dostępne są przez formularz internetowy
http://bit.ly/zapisy_zwso

W czerwcu zbiornik będzie można odwiedzić we wtorek, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę od 11 do 17 (wejścia o pełnych godzinach, ostatnie o 16), a w lipcu i sierpniu – codziennie z wyjątkiem środy (ostatnie wejście o 17).

Dla spokoju i komfortu nietoperzy, wnętrze zbiornika zachowało swój pierwotny surowy charakter i naturalną „patynę”. W środku znajduje się woda, zwiedzanie odbywa się po specjalnie przygotowanych pomostach.

Zbiornik Wody Stara Orunia to element wyjątkowej gdańskiej atrakcji turystycznej – Gdański Szlak Wodociągowy. Wybudowany w 1869 r. rezerwuar był jednym z kluczowych elementów kompleksowego i nowatorskiego w skali Europy gdańskiego systemu wodociągowo-kanalizacyjnego, zrealizowanego na zlecenie Leopolda von Wintera?

SZCZEGÓŁY I ZAPISY⤵️
http://bit.ly/zapisy_zwso

_________
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Szczegóły

Początek:
07/06/2019 09:00
Koniec:
30/06/2019 15:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna

Miejsce wydarzenia

Zbiornik Wody Stara Orunia, ul. Kampinowska 61, Orunia