Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gdańska Stocznia Remontowa SA zaprasza na Dzień Otwartych Bram


NAwigacja Wydarzeń

W sobotę, 8 czerwca, od godz. 10 do 14 – Gdańska Stocznia Remontowa SA, należąca do grupy kapitałowej Remontowa Holding, zaprasza na Dzień Otwartych Bram. To jedyna taka okazja w roku, by każdy mógł tu przyjść i zobaczyć z bliska, jak wygląda stocznia i praca stoczniowców.

Remontowa SA zaprasza do siebie stoczniowców z rodzinami i wszystkich chętnych, którzy z bliska (a czasem nawet z bardzo bliska), mogą zobaczyć statki różnych typów, doki, dźwigi i nabrzeża, a także odbyć wycieczkę i dowiedzieć się czegoś o największej w Europie „klinice statków”.

Tego dnia, tradycyjnie już na gości czekać będzie mnóstwo dodatkowych atrakcji. Jedną z nich będzie nowy polski niszczyciel min ORP Kormoran w jednym z doków Remontowej.

Nie zabraknie rozrywek dla najmłodszych. Już przy wejściu na teren stoczni – tylko przez bramę nr 2 – będzie stoisko z balonami i słodyczami. Tu również zaplanowano przystanki dla piętrowych autobusów z odkrytym dachem, które jeżdżą po stoczniowych uliczkach. Będzie też plac zabaw, kąpiel w strażackiej pianie i możliwości obejrzenia sprzętu strażackiego. Na „Przystanku Zdrowie”, który poprowadzi Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – będzie możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań czy skorzystania z porad na temat zdrowego trybu życia.

Wzorem lat ubiegłych, w zwiedzaniu stoczni pomagać będą przewodnicy, którzy opowiedzą także o historii i czasie teraźniejszym Remontowej SA.

Uwaga! Nie będzie można wchodzić ani na cumujące przy stoczniowych nabrzeżach statki, ani na doki. Ale oczywiście będzie można na ich tle robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Szczególną ostrożność powinni zachować również pracujących w tym dniu stoczniowcy.

Tego dnia zakładowe autobusy relacji Kliniczna – Remontowa będą kursowały w godzinach 10-14 w zwiększonej częstotliwości.

Fot.: Marcin Koszałka, Sławomir Lewandowski / PORTALMORSKI.PL

Szczegóły

Data:
08/06/2019
Godzina:
08:00 - 12:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Gdańska Stocznia Remontowa

Miejsce wydarzenia

Gdańska Stocznia Remontowa, ul. Na Ostrowiu 1, Gdańsk