Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa zabytków znalezionych na Targu Siennym


NAwigacja Wydarzeń

1 czerwca o godzinie 13:00 w piwnicach Ratusza Głównego Miasta (oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska) zostanie otwarta ekspozycja zatytułowana „Targ Sienny w Gdańsku – przedmieście europejskiej metropolii w świetle wykopalisk archeologicznych”. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z zabytkami znalezionymi na terenie Targu Siennego podczas prac związanych z budową Forum Gdańsk.

Wystawa będzie czynna w godzinach pracy muzeum do 25 września 2016 roku. Obejmuje ponad 1 000 eksponatów, wśród których są zabytki numizmatyczne (m.in. złote i srebrne monety), żetony, biżuteria, uzbrojenie, plakietki pielgrzymie, plomby towarowe oraz zabawki, a także elementy zabudowy, w tym: pozostałości domów murowanych i szkieletowych, latryn, drewnianych wodociągów, nawierzchni ulic brukowanych i pieców hipokaustum. Znaleziska datowane są na okres od XIV do XVIII w.

– Działka, na której powstaje Forum Gdańsk, to teren historyczny. Nic więc dziwnego, że podczas realizacji inwestycji, zarówno na placu budowy, jak i przy okazji modernizacji układu drogowego wokół kompleksu, natrafialiśmy na bardzo ciekawe, niejednokrotnie wartościowe znaleziska. Cieszymy się, że teraz mieszkańcy Trójmiasta oraz turyści będą mogli bliżej zapoznać się z zabytkowymi przedmiotami i elementami dawnej zabudowy odkrytymi na Targu Siennym.
Serdecznie zachęcamy do odwiedzania Muzeum Historycznego Miasta Gdańska – powiedział Krzysztof Kolasa, menedżer projektu Forum Gdańsk.

Forum Gdańsk to nowa, atrakcyjna przestrzeń publiczna z kompleksem handlowym, która powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Początek:
01/06/2016 11:00
Koniec:
25/07/2016 15:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Ratusz Głównego Miasta
Długa 46/47
Gdańsk, 80-831 Polska
+ Google Map