Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Styl – Przestrzeń – Porządek. Nauka architektury w Gdańsku 1904-1945


NAwigacja Wydarzeń

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Stowarzyszenie Historyków Sztuki oddział Gdański, Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków oraz Towarzystwo Dom Uphagena serdecznie zapraszają na wykład dr Katji Bernhardt (Uniwersytet Humboldta w Berlinie) pt.: „Styl – Przestrzeń – Porządek. Nauka architektury w Gdańsku 1904-1945” w dniu 2 czerwca 2016 o godz. 17.00. Wykład odbędzie się w Domu Uphagena, oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Wykład dr Katji Bernhardt poświęcony będzie historii Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Technicznej w Gdańsku w latach 1904-1945. Autorka przedstawi zatrudnionych naukowców, omówi przebieg nauki oraz wskaże zasady uzyskiwania stopni naukowych. Badaczka wskaże odrębności w kształceniu gdańskich architektów na tle innych ośrodków.
Do nabycia będzie też kilka egzemplarzy pracy dr Bernhardt, która ukazała się w języku niemieckim na temat nauki architektury w Gdańsku w Wyższej Szkole Technicznej.

Dr Katja Bernhardt –  historyk sztuki specjalizująca się w historii architektury i sztuki nowszych czasów, pracuje w Institut für Kunst- und Bildgeschichte, Humboldt-Universität zu Berlin.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
02/06/2016
Godzina:
15:00 - 16:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena
Długa 12
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.domuphagena.pl/