Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jan Daniluk w Domu Uphagena


NAwigacja Wydarzeń

Towarzystwo Dom Uphagena serdecznie zaprasza, 23 marca o godz. 17.00, na wykład z cyklu „Kultura dawnego Gdańska”. Spotkanie na temat „Gdańsk 1939–1945. Życie miasta – nowa perspektywa” poprowadzi mgr Jan Daniluk.

Wystąpienie będzie miało na celu przybliżenie pomijanych dotąd aspektów z dziejów wojennego Gdańska, takich jak zmiany demograficzne oraz przestrzenne miasta, warunki życia codziennego jego mieszkańców, rozwoju życia sportowego i kulturalnego, gwałtowne zmiany na rynku pracy i w gospodarce, wreszcie powstanie nowych struktur administracji państwowej oraz partyjnej (NSDAP). Podjęta zostanie próba także weryfikacji do dziś funkcjonujących, w większości nieprawdziwych wyobrażeń o Gdańsku w latach II wojny światowej.
Prelegent jest historykiem w Dziale Naukowym Muzeum II Wojny Światowej, a także doktorantem na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 2009-2015 pracował w gdańskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Wcześniej związany był z Parkiem Kulturowym Fortyfikacji Miejskich „Twierdza Gdańsk” (w okresie 2008-2009 był pracownikiem etatowym). W celu popularyzacji wiedzy historycznej współpracuje z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, środowiskiem trójmiejskich przewodników czy radami dzielnic. Jest także autorem bloga na stronie Radia Gdańsk. Jest pasjonatem i badaczem historii Gdańska, przede wszystkim schyłku XIX stulecia i 1. połowy XX wieku.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
23/03/2016
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena
Długa 12
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.domuphagena.pl/