Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Rozbieramy PRL” w Muzeum Emigracji w Gdyni


NAwigacja Wydarzeń

W nowym cyklu „Przejdźmy do rzeczy” Muzeum Emigracji odkrywa swoją kolekcję, zapraszając do rozmowy na temat sztuki, designu czy społeczeństwa. Pierwsze spotkanie „Rozbieramy PRL” poprowadzi dziennikarka i blogerka zainteresowana modą, Anna Bojarowicz. Prezentacja odbędzie się 24 marca o 18.00 w sali multimedialnej Muzeum Emigracji. Wstęp wolny.

Uczestnicy spotkania pochylą się na fotografią autorstwa Edmunda Peplińskiego. Ukazuje ona nieznaną pasażerką rejsu m/s Batory, której wyszukany strój będzie punktem wyjścia do szerszych rozważań na temat mody w PRL. Pod lupę wzięte zostaną krótkie żakiety, golfy i duże okulary przeciwsłoneczne. Będzie o ich historii i znaczeniu dla stylu ubioru lat 60. Nie zabraknie również opowieści o Beatlesach, rewolucji seksualnej, stroju bikini i subkulturze hippisowskiej. Ponadto będzie można posłuchać o modzie jako zjawisku socjologicznym i elemencie komunikacji, a także o tym jakie znaczenie polityczne miał wygląd w czasach PRL-u.

„Przejdźmy do rzeczy” to cykl spotkań w Muzeum Emigracji, podczas którego będą prezentowane wybrane przedmioty z muzealnej kolekcji, która liczy ponad 10 000 obiektów. Raz w miesiącu prezentowany będzie jeden eksponat, którego nie można zobaczyć na wystawie stałej. Jego historię ujętą w kontekście zjawisk kulturowych, takich jak design, moda, sztuka czy muzyka, przybliżać będą znawcy danej dziedziny.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
24/03/2016
Godzina:
17:00 - 19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Muzeum Emigracji
ul. Polska 1
Gdynia, 81-339 Polska
+ Google Map