Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WL 4. Pokaz filmu “Zapiski z Księżyca” o rzeźbie Bartolomeo Koczenasza| Stocznia Cesarska


NAwigacja Wydarzeń

Zapraszamy serdecznie na pokazy filmu Zapiski z Księżyca autorstwa Bartolomeo Koczenasza do Stoczni Cesarskiej i WL 4 Mlecznego Piotra.

„Tak oto historia Wisły i jej tradycja, księżyc i sztuka, woda i jej siła, podróż i jej opowieściotwórcza moc – spotkały się za sprawą twórczej pasji, by zrekonstruować ale i przedstawić na nowo mit. Mit Wisły – rzeki pięknej i historycznej, a jednocześnie słabo znanej dla większości Polaków. Mit ten chce nie tylko opowiadać o tym co było, ale także kreować. Chtoniczno-lunarna wyprawa może przecież otworzyć nowy rozdział w opowieści o nieco zapomnianej największej rzece w naszej części kontynentu.”
Jan Barański

Zapiski z Księżyca to 11-minutowy zapis „z lotu ptaka” dokumentujący projekt Dar krakowian dla Pomorzan autorstwa Koczenasza zrealizowany przez CSW Wiewiórkę przy współpracy z miastem Kraków. W ramach działania Koczenasz zbudował rzeźbę Księżyca, która w 2018 roku została przetransportowana tradycyjnym galarem wiślanym z Krakowa do Gdańska.

Zrealizowany flis nawiązywał do historii Wisły jako szlaku wodnego, który umożliwiał zarówno handel jak i wymianę kulturową w minionych wiekach. Przez wiele wieków Wisła była głównym szlakiem transportowym Polski, a Kraków i Gdańsk odgrywały na tej trasie znaczącą rolę jak nie najważniejszą.

Projekcje w plenerze:
29.12 godz. 16:30 – 18:00, dźwig przy WL4 – Mleczny Piotr
30.12 godz. 18:00 – 19:30, dźwig przy WL4 – Mleczny Piotr
(w razie nieprzychylnej aury pogodowej film zostanie zaprezentowany w wnętrzu Mlecznego Piotra)

Organizator: CSW Wiewiórka
Współpraca: WL4 – Mleczny Piotr
Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Szczegóły

Data:
30/12/2019
Godzina:
17:00 - 18:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

WL 4, CSW Wiewiórka

Miejsce wydarzenia

WL 4 Mleczny Piotr Stocznia Cesarska