Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Witryny sklepowe przedwojennego Gdańska – wykład


NAwigacja Wydarzeń

Po wakacyjnej przerwie Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na kolejny wykład z cyklu Akademia Dawnego Gdańska. We wrześniu uczestnicy spotkania poznają druki ulotne, które odsłonią tajemnice przedwojennych witryn sklepowych. 20 września o godz. 18.00 odbędzie się wykład „Pośród witryn sklepowych przedwojennego Gdańska”, który poprowadzi Aneta Kwiatkowska, kustosz w Pracowni Dokumentów Życia Społecznego w PAN Bibliotece Gdańskiej.

– Świat reklamy i marketingu to nie wymysł powojenny, współczesnych czasów szalonej konsumpcji. Zapraszam na zakupy do przedwojennego Gdańska. Dzięki fotografiom, a przede wszystkim folderom handlowym i ulotkom reklamowym odwiedzimy ówczesne galerie handlowe, drobne sklepiki i zajrzymy na Targ Rybny po świeżą flądrę – zapowiada Aneta Kwiatkowska.

Aneta Kwiatkowska – ukończyła historię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Gdańskim; kustosz w Pracowni Dokumentów Życia Społecznego w PAN Bibliotece Gdańskiej. Zainteresowania naukowe: druki ulotne, historia życia codziennego, język perswazji. Członkini Pracowni Badań nad Literackimi, Kulturowymi i Językowymi Obrazami Gdańska Na Przestrzeni Wieków „Gedaniana”.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
20/09/2016
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk, 80-830 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.ikm.gda.pl