Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację – Gdańsk Matemblewo


NAwigacja Wydarzeń

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na drugą w tym roku edycję Trójmiejskich Gier Parkowych na Orientację, która odbędzie się w Gdańsku Matemblewie, w niedzielę, 19 marca 2017 r. Wydarzenie to jest prostą i przyjemną imprezą na orientację łączącą leśny spacer z przygodą poszukiwania skarbów.

Gry parkowe w formie marszu lub biegu na orientację są wydarzeniem rekreacyjno-sportowym w różnych dzielnicach Trójmiasta, które ma na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.

Uczestnik na starcie otrzymuję mapę terenu, na której kółkami zaznaczone są tzw. punkty kontrolne (PK). Trasę należy pokonywać w wyznaczonej kolejności. Na każdym PK znajduje się biało-czerwony lampion i specjalny perforator (dziurkacz). Obecność na PK trzeba potwierdzić na karcie startowej za pomocą perforatora. Każdy lampion na PK ma swój unikalny, dwucyfrowy numer. Wszystkie numery wraz z przypisaniem ich do poszczególnych PK znajdują się na opisie mapy, dzięki czemu uczestnik za każdym razem może zweryfikować, czy dotarł do właściwego PK. Ważne jest też to, że nie trzeba biegać – cały dystans można pokonać marszem, dlatego w wydarzeniu  mogą brać udział  również dzieci i całe rodziny.

Program:

– godz. 9.30-13.30 – praca biura zawodów. Nie trzeba przychodzić na 9.30, można być o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu,
– godz. 10.30-13.30 – start z interwałami czasowymi. Minuty startowe przydzielane będą w sekretariacie zgodnie z kolejnością rejestracji uczestników na starcie,
– godz. 14.30 – godzina zamknięcia mety,
– godz. 14.30-15.30 – planowane zbieranie punktów.

Miejsce startu: polana (boisko leśne) przy Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej, przy drodze w stronę potoku Strzyża, w lewo przed Sanktuarium.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie Trójmiejskich Gier Parkowych.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
19/03/2017
Godzina:
08:30 - 14:30
Koszt:
zł15
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej
ul. Matemblewska 67
Gdańsk, 80-283 Polska
+ Google Map