Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację ALMANAK – Niedźwiednik


NAwigacja Wydarzeń

W niedzielę, 29 maja 2016 na gdańskim Niedźwiedniku odbędzie się szósta w tym roku edycja Trójmiejskich Gier Parkowych na Orientację ALMANAK 2016. Start zaplanowano na polanie na końcu ul. Niedźwiednik w Gdańsku, obok domków jednorodzinnych po lewej stronie. 

Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno – sportowe w poszczególnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.

Uczestnik na starcie otrzymuję mapę terenu, na której kółkami zaznaczone są tzw. punkty kontrolne (PK). Trasę należy pokonywać w wyznaczonej kolejności. Na każdym PK znajduje się biało-czerwony „lampion” i specjalny perforator (dziurkacz). Obecność na PK trzeba potwierdzić na karcie startowej za pomocą perforatora. Każdy lampion na PK ma swój unikalny, dwucyfrowy numer. Wszystkie numery wraz z przypisaniem ich do poszczególnych PK znajdują się na opisie mapy, dzięki czemu uczestnik za każdym razem może zweryfikować, czy dotarł do właściwego PK. Ważne jest też to, że nie trzeba biegać – cały dystans można pokonać marszem, dlatego zachęca się do udziału również dzieci i całe rodziny.
Zgłoszenia, opłaty i inne szczegóły na stronie Gier Parkowych.

Program:
9:30-12:30: praca biura zawodów. Nie trzeba przychodzić na 9:30, można być o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu.
10:00 – 12:30: start z interwałami czasowymi. Minuty startowe przydzielane będą w sekretariacie zgodnie z kolejnością rejestracji uczestników na starcie.
14:00: godzina zamknięcia mety.
14:00-15:00: planowane zbieranie punktów.

Każdy z uczestników otrzyma poczęstunek, napój, pamiątkowy medal, 1 pkt. do Turystycznej Odznaki Imprez na Orientację. Najmłodsi wezmą udział w losowaniu nagród.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
29/05/2016
Godzina:
07:30 - 13:00
Koszt:
zł15
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Niedźwiednik
ul. Niedźwiednik
Gdańsk, 80-292 Polska
+ Google Map