Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Śladami dawnych gdańszczan – wyjątkowy spacer po Gdańsku


NAwigacja Wydarzeń

W niedzielę, 29 maja 2016 odbędzie się wyjątkowy spacer ulicami Gdańska. Wyjątkowy, gdyż jego trasa poprowadzi śladami wybitnych gdańszczan – Daniela Gabriela Fahrenheita oraz Artura Schopenhauera.

Podczas około 2,5 godzinnego spaceru uczestnicy dowiedzą się wielu interesujących faktów z życia obu postaci. Wydarzenie zacznie się od zbiórki o godz. 13.00 przy pomniku św. Wojciecha obok Muzeum Narodowego w Gdańsku (Oddział Sztuki Dawnej, ul. Toruńska 1). Następnie w towarzystwie przewodnika PTTK, zebrani przemierzą ulice św. Trójcy, Ogarną, Długi Targ oraz św. Ducha. Wysłuchają opowieści o słynnych uczniach i profesorach Gimnazjum Akademickiego i dotrą do miejsc, gdzie Fahrenheit i Schopenhauer przyszli na świat. Swoistym uzupełnieniem wyprawy będzie rozmowa o “Gdańskich wspomnieniach młodości” Joanny Schopenhauer.

Na spacer śladami słynnych gdańszczan można zapisać się wysyłając e-mail lub dzwoniąc pod nr tel. 58 301 43 55. Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast liczba uczestników ograniczona. Przy zgłoszeniu proszę podać liczbę osób chętnych do udziału w spacerze.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
29/05/2016
Godzina:
11:00 - 13:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Muzeum Narodowe w Gdańsku
Toruńska 1
Gdańsk, 80-822 Polska
+ Google Map