Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

To Ostatnia Niedziela i Retro Dolne Miasto: Śniadanie na Dolnym


NAwigacja Wydarzeń

Dzieje Dolnego Miasta pisane są już od ponad czterystu lat. W zamierzchłej przeszłości na terenie tej – poprzecinanej kanałami – części Gdańska powstawały fortyfikacje, efektowne dworki czy secesyjne kamienice, ale z czasem nabrała ona przemysłowego charakteru i zyskała miano „Dzielnicy fabrycznych kominów”. Historyczna różnorodność i robotnicze dziedzictwo sprawiają, że „Amsterdam północy” – dzięki rewitalizacji – zyskuje potencjał, by stać się tym, czym Kreuzkölln dla Berlina. Ten potencjał będziemy odkrywać razem z Fundacja Gdańska, odpowiedzialną za lokalny cykl imprez w stylu retro: RETRO DOLNE MIASTO.
Centrum kulturotwórczych animacji i gastronomicznych wydarzeń stanie się Królewska Fabryka Karabinów. W dwa wieki po tym jak Johann Ferdinand Geschkat przeniósł tutaj swój zakład – właśnie w tym miejscu zaczyna bić nowe serce Dolnego Miasta. Ponownie zaprezentujemy Fabrykę jako kulinarną krainę czarów, z której Gdańsk powinien być dumny. Wyjątkowy targ śniadaniowy i brunchowy pod chmurą stworzą:
ŁĄKA BAR
Azja w klimacie berlińskiego Kreuzbergu.
Nie/mięsny
Aromaty i kolory Bliskiego Wschodu.
Spożywczy Food & Drinks
Wyjątkowe dania tradycyjnej kuchni polskiej wzbogacone finezją wielokrotnie nagradzanego szefa kuchni – Adama Woźniaka.
Przyganiał Kocioł Wokowi
Azja Express w sezonowej odsłonie.
Publiczna
To nie tylko kawiarnia z najwyższej jakości kawą i domowymi wypiekami to spot dla Ciebie i Twoich bliskich.
Piekarnik Toruńska
Zaprosi Was na swój mały bazarek gdzie znajdziecie super jakościowe bio produkty. Jeśli niedzielne zakupy to tylko tu. W ofercie: pieczywo na zakwasie, nabiał z lokalnych gospodarstw, pyszne naturalne słodkości i cała gama napojów na bazie yerby.
Zaangażowanie Fundacja Gdańska i Miasto Gdańsk pozwala nam przy tym rozwinąć dotychczasową formułę „To ostatnia niedziela”. Przejmujemy dziedziniec Królewska Fabryka Karabinów żeby zaprosić Was także na:
Vintage & Vinyl Market
Pojawią się topowe butiki i kolekcjonerzy, którym bliska jest idea mody z duszą. Towarzyszyć im będą entuzjaści winylowych płyt z setkami wydawnictw w promocyjnych cenach. Wśród wystawców: Cyman Records oraz Asfalt Records, a więc oficyna, zrzeszająca w swoich szeregach Ostrego i Taco Hemingwaya.
Swing Revolution Trójmiasto
Darmowe pokazy i lekcje tańca. Więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu specjalnym: Darmowa lekcja Lindy Hop.
Salon Fryzur Męskich 
Poczuj brzytwę na twarzy. Chłopaki z SFM zaserwuje Wam darmowe retro golenie przy użyciu klasycznej brzytwy!
Automobilklub Morski 
Stowarzyszenie o tradycjach sięgających dwudziestolecia międzywojennego zaprosi Was na darmowe przejażdżki retro autami po Dolnym Mieście!
Opowiadacze Historii i ISE Dolne Miasto – Inkubator Sąsiedzkiej Energii.  Zapraszamy na wspólna wędrówkę po intrygującej historii ludzi, budynków i miejsc osadzonych w przestrzeni Dolnego Miasta w Gdańsku prowadzoną przez jego mieszkańców oraz ludzi związanych, zawodowo lub emocjonalnie, z tym pięknym miejscem. Zapiszcie się na spacer online: https://app.evenea.pl/event/retrospacerpodolnym
DownTown Brass
Formacji zainspirowana ulicznymi zespołami Nowego Orleanu oraz współcześnie działających brass-bandami z całego swiata. DTB w oryginalny sposób łączy blask instrumentów dętych z energetyczną mieszkanką rytmów perkusyjnych. DownTown Brass będziecie mogli usłyszeć w różnych miejscach ulicy Łąkowej przez całe południe
Do zobaczenia na Dolnym

Szczegóły

Data:
30/08/2020
Godzina:
09:00 - 16:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Fundacja Gdańska

Miejsce wydarzenia

Królewska Fabryka Karabinów