Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szlakiem gotyku ceglanego w Gdańsku. Wystawa sztuki procesualnej w Filii Gdańskiej


NAwigacja Wydarzeń

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku- Filia Gdańska oraz Oskar Chmioła zapraszają na spotkanie i wystawę podsumowującą opowieść o Kulturze i Dziedzictwie Miasta Gdańska przez pryzmat zabytków i kontekstów historycznych gotyku ceglanego. Oprowadzanie performatywne to bezprecedensowa w skali świata forma wycieczki, w której przewodnikiem jest artysta wizualny wykonujący krótkie prezentacje artystyczne (performansy) na tle zabytków. Na wystawie można zobaczyć cykl fotografii oraz film artystyczny będące dokumentacją wycieczek, jak również instalacje, rekwizyty i kostiumy z tego projektu.
Więcej: http://turystykaperformerska.pl/

Oskar Chmioła- artysta wizualny, artywista, animator, artterapeuta. Skupia się w swojej twórczości na szeroko rozumianym fenomenie performance jako kondycji współczesnego człowieka. Autor licznych wystąpień artystycznych, akcji i wystaw. Twórca i propagator koncepcji: „Turystyka performerska”, „CzasoPrzestrzeń Performance”, „Perfoterapia”, „Swobodna aktywność”, „Psychoperformance”. Tworzy sztukę procesualną i kontekstualną posługując się wieloma dziedzinami sztuki przy czym performance i wideo, stanowią wspólny mianownik wszystkich jego działań. W 2017 roku otrzymał stypendium artystyczne Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Więcej: http://chmiola.com/

CZAS TRWANIA wernisażu
ok. 1 godziny

UCZESTNICY
Wszystkie grupy odbiorców. Wydarzenie przyjazne osobom z ASD.
Zapisy: nie obowiązują zapisy
Bilety: wstęp wolny
Kontakt: https://www.facebook.com/oskar.chmiola, [email protected]
Szczegółowy opis projektu będzie rozbudowywany na stronie http://turystykaperformerska.pl/. Podczas wystawy strona posłuży za informator i medium artystyczne.

ORGANIZATOREM wystawy jest
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku- Filia Gdańska.

PARTNERAMI projektu są
Marchewka Zdrowe Przedszkole,
Stowarzyszenie Przyjaciół Kościoła Św. Trójcy „dziedziniec”, Stowarzyszenie Na Rzecz Wsparcia osób z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami Psychicznymi „A TO MY”,
ROBOTEC EDUKACJA Sp.z.o.o.

PATRONEM MEDIALNYM wydarzenia jest Radio Gdańsk.
***
Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.

Szczegóły

Data:
03/12/2019
Godzina:
17:30 - 18:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejsce wydarzenia

Filia Gdańska (ul. Mariacka 42)