Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Stocznia Gdańska jako atrakcja turystyczna przed- i powojennego Gdańska


NAwigacja Wydarzeń

21 lutego o godz. 18.00 w IKM odbędzie się kolejny wykład z cyklu Akademia Gdańska. Magdalena Staręga – doktorantka historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim, pracowniczka Europejskiego Centrum Solidarności opowie o tym, jak przed wojną i tuż po niej przedstawiano Stocznię Gdańską. 

– Podczas wykładu zaprezentuję Stocznię Gdańską jako jedną z atrakcji turystycznych Gdańska. Jednak zamiast opowiadać o fenomenie turystycznym stoczni jako „kolebki Solidarności”, skupię się na ujęciu historycznym, kończąc swoją opowieść na latach 70. XX wieku. Podczas wykładu dowiemy się kto i dlaczego zwiedzał zakład, jak go przedstawiano w przewodnikach turystycznych, a także czemu służyło stoczniowe muzeum – mówi Magdalena Staręga.

Czwarta edycja cyklu Akademia Gdańska dotyczy wody w mieście. Prowadzący opowiedzą m.in. o sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, która była jedną z pierwszych w XVI-wiecznej Europie, portowej historii Gdańska, sporcie, rekreacji i komunikacji wodnej. Podczas najbliższych spotkań usłyszymy o Stoczni Gdańskiej jako atrakcji turystycznej, Kunsztach Wodnych w Gdańsku, Stoczni Gdańskiej jako centrum wodnym Gdańska, czy o Twierdzy Wisłoujście.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
21/02/2017
Godzina:
17:00 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk, 80-830 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.ikm.gda.pl