Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kowboje morscy w Gdańsku – wykład z cyklu „Kultura dawnego Gdańska”


NAwigacja Wydarzeń

Towarzystwo Dom Uphagena serdecznie zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Kultura dawnego Gdańska”, który odbędzie się 22 lutego 2017 r. (środa) o godz. 17.00. Tym razem prelegentem będzie Grażyna Goszczyńska, która przedstawi referat zat. „Kowboje morscy w Gdańsku”.

Tytuł nawiązuje do wieloletniego projektu „Koniec i początek” zainicjowanego przez Stefana Figlarowicza i przedstawiającego Gdańsk oraz życie jego mieszkańców w okresie powojennym. Wykład zaprezentuje nieznaną szerzej historię dużego zbioru gdańskich fotografii, który powstał dzięki kowbojom morskim – amerykańskim młodym mężczyznom, biorącym udział w akcji humanitarnej pomocy dla powojennej Polski. Amerykańska kolekcja zostanie zaprezentowana na tle wcześniej znanych zbiorów dotyczących życia w powojennym Gdańsku.

Referentka jest fotografem i historykiem, muzealnikiem z długim doświadczeniem. Pracę zawodową podjęła w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku jako fotograf a następnie w Gdańskiej Galerii Fotografii – Dziale Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku, gdzie wraz ze Stefanem Figlarowiczem zajmowała się historią fotografii gdańskiej i kresowej, między innymi realizując wieloletni projekt pt. „Koniec i początek”. Do niedawna była zatrudniona jako kustosz w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie w latach 2009-2016 tworzyła od podstaw bogatą kolekcję fotografii ECS. Jest współautorem lub autorem scenariuszy ok. 100 wystaw fotograficznych. Obecnie kieruje Mediateką w Straszynie – pierwszą w Polsce wiejską instytucją tego rodzaju.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
22/02/2017
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
zł10
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena
Długa 12
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.domuphagena.pl/