Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z historią Gdyni – Śladami nieistniejących linii kolejowych miasta Gdynia


NAwigacja Wydarzeń

Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na kolejne spotkanie z nieznaną historią Gdyni, organizowane z okazji 90. urodzin miasta. Tym razem tematem wykładu Michała „Gorana” Miegonia będą zaginione tory i szlaki kolejowe. Spotkanie odbędzie się 23 maja 2016 o godzinie 17:00 w Pracowni LIS.

Podczas wykładu poruszone zostaną m.in. tematy: zaginiony przystanek kolejki przy Chwaszczynie i linia kolejowa widmo przy ul. Rdestowej, tory kolejowe na Działkach Leśnych, linia kolejowa przy ul. Hetmańskiej na Wzgórzu Św. Maksymiliania czy SKM-kowa linia do Oksywia.
Laboratorium Innowacji Społecznych mieści się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia przy al. Zwycięstwa 96/98 (budynek IV, parter). Wstęp na wydarzenie jest wolny. Nie obowiązują zapisy.

Michał „Goran” Miegoń to muzyk, producent, ale też wielki miłośnik Gdyni, najmłodszy członek Koła Starych Gdynian. Prowadzi internetowy blog „Inne szlaki”. Odkrywa miejsca schowane w podwórzach, krzakach, na terenach trudno dostępnych. Miejsca te nierzadko są kluczem do poznania historii miasta z morza i marzeń – oraz jego okolic.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
23/05/2016
Godzina:
15:00 - 16:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni
Aleja Zwycięstwa 96/98
Gdynia, 81-451 Polska
+ Google Map