Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacerem do zegara. Biskupia Górka


NAwigacja Wydarzeń

22 maja o godz. 13.00 odbędzie się ostatni z wyjątkowych spacerów po Biskupiej Górce. Głównym celem zwiedzania będzie zegar znajdujący się na wieży schroniska młodzieżowego im. Pawła Beneke. Wydarzenie rozpocznie się przy dawnym kościele menonitów, obecnie kościele zielonoświątkowym na ulicy Menonitów 2A.

Majowe weekendy to idealny czas na spędzanie czasu w gronie najbliższych, poznając uroki pięknego Gdańska. Tym razem wszystkie drogi zaprowadzą na Biskupią Górkę, dzielnicę, która kryje w sobie wiele tajemnic. Kierunek wycieczki nie jest przypadkowy. Związany jest z charytatywną akcją – Prezent dla Gdańska. Tym razem prezentem będzie odrestaurowanie zegara, tworząc z niego kolejny, ciekawy punkt turystyczny.

,,O tym, że Biskupia Górka jest malowniczym i wyjątkowym miejscem nie trzeba nikogo przekonywać. Ale można o tym nieustannie opowiadać, z sercem i zachwytem. Szlak spaceru po Biskupiej Górce poprowadzi poprzez nostalgiczną historię dawnego cmentarza salvator, przybliży twórczość i postać gdańskiego pisarza Brunona Zwarry, zdradzi niektóre tajemnice krętej uliczki Biskupiej, by ostatecznie opowiedzieć dzieje budynku dawnego schroniska im. Paula Benecke, którego wyjątkowa wieża ma szansę stać się jednym z najwspanialszych symboli Gdańska” – mówi przewodniczka, Dominika Ikonnikow.

Zapisując się na wyjątkowe oprowadzanie z przewodnikiem po Biskupiej Górce, uczestnik dokłada 10 zł do prezentu dla Gdańska, odkrywa zakątki Biskupiej Górki i tajemnicę zegarowych okrętów.

ZAPISY

Dominika Ikonnikow – historyczka, animatorka kultury, działaczka społeczna na Biskupiej Górce i Piaskowni, radna Dzielnicy Śródmieście, współautorka subiektywnych tras zwiedzania po Głównym i Starym Mieście w Gdańsku śladami gdańskich prekursorek i działaczek polonijnych, organizowanych przez społeczną grupę Metropolitanka i Instytut Kultury Miejskiej.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Miejsce wydarzenia

Kościół Zielonoświątkowy
Menonitów 2a
Gdańsk, 80-958 Polska
+ Google Map