Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spektakl „Pusty Pokój”. Teatr Gotowania według Güntera Grassa


NAwigacja Wydarzeń

Pracownia Badań nad Narracjami Pogranicza, Stowarzyszenie Güntera Grassa i Instytut Kaszubski zapraszają serdecznie na spektakl Pusty Pokój. Teatr Gotowania według Güntera Grassa. In memoriam. Tegoroczny spektakl odbędzie się w rocznicę urodzin pisarza, w Tawernie Mestwin, 16 października o godz. 19.00.

Stowarzyszenie Güntera Grassa organizuje teatry gotowania już od ponad 10 lat. W kilku z nich
uczestniczył także sam autor. Wydarzenie będzie symboliczną stypą, pożegnaniem zmarłego artysty przez grono adoratorów jego twórczości.
„Pusty Pokój” jest kontynuacją spotkań budowanych na wątkach kulinarnych, przewijających się przez twórczość literacką i plastyczną Güntera Grassa. Tym razem scenariusz budowany będzie na bazie rozdziału powieści „Blaszany bębenek”, w którym znajdujemy obyczaj stypy po śmierci Agnieszki, matki Oskara, w kaszubskiej wiosce pod Gdańskiem. Wykorzystane zostaną też fragmenty ostatnich książek pisarza, tj. „Przy obieraniu cebuli” oraz „Skrzynka”.
Wystąpią: Jerzy Kiszkis, Florian Staniewski i Maciej Kraiński, który jednocześnie jest autorem scenariusza. Mikołaj Trzaska będzie dopowiadał muzycznie, sięgając w inspiracjach po kaszubskie śpiewy pustonocne. Na miejsce „stypy” nieprzypadkowo wybrano restaurację Mestwin, która od wielu lat kultywuje tradycyjną kuchnię kaszubsko-pomorską, z nostalgią przywoływaną na kartach powieści Grassa.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
16/10/2015
Godzina:
17:00 - 19:00
Koszt:
zł30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Tawerna Mestwin
Straganiarska 20/22
Gdańsk, Pomorskie 80-837 Polska
+ Google Map