Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Oruńskie Kujemy” – festyn rozpoczynający rozbudowę kuźni


NAwigacja Wydarzeń

W sobotę 17 października rusza rozbudowa kompleksu oruńskiego domu z kuźnią. Z okazji rozpoczęcia budowy Centrum Innowacji i Aktywizacji Społecznej zaprasza na festyn „Oruńskie Kujemy”.

Impreza rozpocznie się o godz. 11.00. W programie znajdują się pokazy kowalstwa artystycznego i warsztaty rękodzielnicze, a także koncerty, przejażdżki bryczką i wystawa plenerowa w Parku oruńskim. Uczestnicy festynu i zaproszeni goście, wśród których będzie również prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, wspólnie dokonają symbolicznego wbicia pierwszej łopaty na placu budowy.

Kompleks dawnej oruńskiej kuźni znajduje się przy ulicy Gościnnej 10. Jest to typ wiejskiego budynku mieszkalnego z charakterystycznym podcieniem wysuniętym przed zasadniczą część domu. Dokładna data budowy obiektu nie jest znana, część historyków twierdzi, że powstał w 1800 a inni, że w 1880 r. Budynek został wpisany do rejestru zbytków w 1983 r.
Drugi etap modernizacji kompleksu kuźni obejmować będzie zagospodarowanie terenu działki oraz budowę budynku edukacyjno-wystawienniczego. Zakres robót, poza montażem budynku, obejmie również montaż mediów, zagospodarowanie i oświetlenie terenu, a także wykonanie wewnętrznego układu drogowego z chodnikami i miejscami parkingowymi. Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do końca grudnia br.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
17/10/2015
Godzina:
09:00 - 13:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Kuźnia Oruńska
Gościnna 10
Gdańsk, Pomorskie 80-032 Polska
+ Google Map