Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacery po Oliwie / Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki


NAwigacja Wydarzeń

Powracamy do działania w przestrzeni miejskiej. W czerwcu odbędzie się cykl specjalnych spacerów Lokalnych Przewodników i Przewodniczek. W tym roku na spacery obowiązują zapisy, a liczba osób jest ograniczona, w związku z dotrzymywaniem reżimu sanitarnego. Zapisy dostępne na https://ikm.gda.pl/zapisy/ ? UWAGA! Każdy spacer ma ograniczoną liczbę osób, wraz z potwierdzeniem udziału w spacerze otrzymasz informację o miejscu jego startu.

14 czerwca, niedziela, godz. 12.00 Spacer botaniczny po Parku Oliwskim, dr Michał Buliński.

Po wielu parkach, jakie zdobiły Gdańsk w przeszłości, nie zostało już śladu lub jedynie niewielkie skwerki. Park Oliwski tym bardziej zasługuje na podziwianie i dbałość. Bogactwo obecnych w parku gatunków roślin, stanowiące dorobek wielu pokoleń dbających o niego ogrodników oraz fakt trwania też roślin, jakie „od zawsze” występowały na żyznej terasie Potoku Oliwskiego, pozwala w trakcie spaceru poznać wiele interesujących roślin, zarówno obcego pochodzenia, jak też rodzimych. Najlepiej zobaczyć je z bliska, podziwiać, zaprzyjaźnić z nimi, a Park Oliwski stanie się jeszcze bliższy.
Serdecznie zapraszamy na spacer z geobotanikiem, dr Michałem Bulinskim po parkowych ścieżkach i wspólne poznawanie skarbów tego magicznego świata roślin.
Spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami są bezpłatne, ale obowiązują zapisy poprzez formularz: https://ikm.gda.pl/zapisy/.

///

Spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami są bezpłatne, ale obowiązują zapisy poprzez formularz: https://ikm.gda.pl/zapisy/.

Pamiętajmy o zasadach, które jesteśmy zmuszeni wprowadzić ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i dbając o wspólne bezpieczeństwo:

1. W spacerze mogą wziąć udział tylko osoby, które zapisały się wcześniej i przekazały swoje dane, na wypadek stwierdzenia u któreś z osób uczestniczących zakażenia SARS-CoV-2. Dane zbierane są w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną oraz udostępnienia Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym (zgodnie z klauzulami w formularzu).
2. Każdy uczestnik/uczestniczka spaceru musi dokonać indywidualnego zgłoszenia (przez formularz) ze względu na zgody na przetwarzanie swoich danych.
3. Każdy spacer ma ograniczoną liczbę osób, wraz z potwierdzeniem udziału w spacerze otrzymasz informację o miejscu jego startu.
4. Na spacerach zachowuj dystans społeczny: 2 m oraz zasłaniaj usta i nos. W wypadku wejścia do budynków np. na terenach Stoczni każda osoba musi mieć zakryte usta i nos. Osoby, które nie dostosują się do tej zasady nie będą mogły wejść do wnętrz.
5. Pamiętaj, aby odwołać swój udział w spacerze, jeśli: – występują u Ciebie objawy wskazujące na chorobę zakaźną, – jesteś w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny – zamieszkujesz z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie, – w ciągu tygodnia miałeś kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji.

Szczegóły

Data:
14/06/2020
Godzina:
10:00 - 11:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej

Miejsce wydarzenia

Oliwa