Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer z przewodniczką: Zielone miasto. Jesion – Oliwa z cyklu Gdańskie Miniatury


NAwigacja Wydarzeń

Odkryjmy na nowo Oliwę – dzielnicę słynącą z pięknych ogrodów otoczoną wzgórzami porośniętymi lasem. Nazwa nawiązuje do drzewa oliwnego, chociaż ten gatunek nie występuje w Polsce, ponieważ potrzebuje więcej słońca i ciepła.

W zastępstwie oliwki towarzyszyć nam będzie inne drzewo z rodziny oliwkowatych, jedno z najbardziej okazałych spośród tych, które możemy spotkać w naszych lasach i parkach, a mianowicie jesion wyniosły. Spacery dla szkół juz 23 maja (środa), spacer otwarty dla rodzin i grup nieformalnych 26 maja (sobota).

SPACER OTWARTY (dla rodzin i grup nieformalnych)
26 maja (sobota), godz. 12.00.

Start: przy wejściu do Parku Oliwskiego od strony ul. Opata Jacka Rybińskiego. Wstęp wolny.

Informacje: [email protected].

Głównym celem spacerów będzie Park Oliwski – jeden z najstarszych parków w naszym mieście o bardzo ciekawej formie i historii. Dowiemy się, kto był jego założycielem oraz kto rozwinął go do dzisiejszych rozmiarów. Odwiedzimy też oliwski cmentarz – trzecią co do wielkości nekropolię w naszym mieście. Zachowały się tu groby z pierwszej połowy XX wieku, spoczywa tu wiele zasłużonych osób, w tym autorzy książek o Gdańsku i Pomorzu Jan Kilarski i Franciszek Mamuszka, a także znany malarz Stanisław Chlebowski.

Więcej informacji: http://gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/

Szczegóły

Data:
26/05/2018
Godzina:
10:00 - 12:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej

Miejsce wydarzenia

przy wejściu do Parku Oliwskiego od strony ul. Opata Jacka Rybińskiego