Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bursztyn bałtycki. Tradycja i innowacja 2.0. Wystawa w Galerii Palowej Ratusza Głównego Miasta.


NAwigacja Wydarzeń

„Bursztyn bałtycki. Tradycja i innowacja 2.0” to pełny tytuł wystawy, która znana jest już w Europie. Po sukcesach w Monachium i w Brukseli ponownie będzie prezentowana w Gdańsku. Jej międzynarodowy sukces zachęcił organizatorów do powiększenia zakresu wystawy i pokazania jej zwiedzającym od 26 maja do 28 października 2018 r. w Galerii Palowej Ratusza Głównego Miasta.

Wśród kilkuset eksponatów będzie można podziwiać repliki bransoletki Michelle Obamy, bransolety Roda Stewarta, naszyjnika Księżnej Kate i spinek Księcia Williama. Zwiedzający będą mogli także obejrzeć koronę Miss Polonia, statuetkę Bursztynowego Słowika Małgorzaty Ostrowskiej i bursztynowe pióro Amber Rex Lidii Popiel, Ambasadorki Bursztynu. Miłośnikom przyrody spodoba się zapewne kolekcja naturalnych form bursztynu bałtyckiego i inkluzji ze zbiorów gdańskiego Muzeum Bursztynu.

Na powierzchni blisko 200 m2 w Galerii Palowej zaprezentowanych zostanie kilkaset prac. Wiele z nich zostało nagrodzonych bądź wyróżnionych podczas największych na świecie targów Amberif i Ambermart, a także w międzynarodowych konkursach wzorniczych. W ramach ekspozycji zwiedzający mogą podziwiać możliwości artystyczne i użytkowe bursztynu bałtyckiego w siedmiu tematycznych ujęciach.

Kuratorzy wystawy: Robert Pytlos i Sławomir Fijałkowski

Dyrektorem artystycznym jest Małgorzata Gliwińska-Radwańska, a koordynatorem technicznym Anita Dmowska. Organizatorem wystawy są Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku we współpracy z Muzeum Bursztynu, Oddziałem Muzeum Gdańska, Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, Krajową Izbą Gospodarczą Bursztynu, Stowarzyszeniem Twórców Form Złotniczych oraz Galerią Sztuki w Legnicy. Partnerami są Związek Miast i Gmin Morskich, Związek Rzemiosła Polskiego, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Międzynarodowe Targi Gdańskie, Muzeum Inkluzji w Bursztynie Uniwersytetu Gdańskiego, Fundacja Promocji Wzornictwa i Polska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Wystawę „Bursztyn bałtycki. Tradycja i innowacja 2.0” będzie można zobaczyć w Galerii Palowej Ratusza Głównego Miasta Gdańska w dniach 26 maja-28 października przez cały tydzień w godzinach 10:00-18:00. Wyjątkiem są niedziele. Wówczas wystawa będzie otwierana w godzinach 11:00-18:00.

 

Szczegóły

Początek:
26/05/2018 09:00
Koniec:
28/10/2018 17:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Instytucje miasta Gdańska

Miejsce wydarzenia

Galeria Palowa, Ratusz Głównego Miasta Gdańska, ul. Długa 46/47