Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Stocznia Gdańska szlakami kobiet / Metropolitanka


NAwigacja Wydarzeń

Kim były kobiety pracujące w Stoczni Gdańskiej? Jakie zawody wykonywały i co je skłaniało do podjęcia pracy w zakładzie? Jak wyglądało ich codzienne życie? Czy awansowały i w jakich organizacjach działały? 14 marca (sobota) o godz. 12.00 zapraszamy na spacer. Zwiedzanie jest bezpłatne. Miejsce startu: Brama Historyczna do Stoczni Gdańskiej, Gdańsk, Plac Solidarności.

Odpowiedź na te i inne pytania poznacie w trakcie spaceru w ramach projektu Metropolitanka, który pokazuje Stocznię Gdańską oczami suwnicowych, inżynierek, sprzątaczek i pracownic administracyjnych. Dowiemy się, jak praca w Stoczni wpłynęła na ich życie. Spacerując po terenie dawnego zakładu poznamy bliżej historie: technolożek, izolatorek i elektryczek. Nie sposób pominąć także znaczenia Grudnia ’70 i Sierpnia ’80 dla pracownic zakładu, wśród których znajdowały się Anna Walentynowicz i Alina Pienkowska.

Przewodniczka: Anna Maria Miler – współautorka projektu, pasjonatka historii kobiet pracujących w Stoczni Gdańskiej, o których codziennym życiu pisze rozprawę doktorską. Wiele godzin spędziła w archiwach odkurzając stoczniowe herstorie. Od 2012 roku opowiada je oprowadzając po terenach dawnego zakładu. Animatorka kultury, menadżerka projektów, na co dzień pracuje w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter.

Spacer dla osób dorosłych
Informacje: [email protected], tel 664 976 052

Szczegóły

Data:
14/03/2020
Godzina:
11:00 - 13:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Metropolitanka i Instytut Kultury Miejskiej

Miejsce wydarzenia

Brama Historyczna do Stoczni Gdańskiej