Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przedostatni pokaz w Kuźni Wodnej w Oliwie


NAwigacja Wydarzeń

W niedzielę, 7 października, odbędzie się przedostatni pokaz kucia na Kuźni Wodnej w Oliwie. Przez 4 godziny, poza działaniami kowali, będzie można zobaczyć zabytkowy motocykl Sokół 1000.

W związku z ogłoszonym 3 października br. przetargiem na wykonanie tymczasowego zabezpieczenia budynku Kuźni Wodnej w Oliwie w oddziale Muzeum Gdańska odbędą dwa ostatnie pokazy pracy kowali. Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższą niedzielę, a kolejny – dwudniowy – 13-14 października 2018 r. Szczególnie ciekawie zapowiada się pierwszy z nich.

Poza pokazami kucia przy Kuźni Wodnej będzie można podziwiać Sokoła 1000. Motocykl – legenda polskiej motoryzacji był wzorowany na amerykańskich motocyklach Harley Davidson i Indian. Jednoślad produkowany był w Centralnych Warsztatach Samochodowych wchodzących w skład przedwojennego koncernu Państwowych Zakładów Inżynierii.

–  W Kuźni Wodnej zobaczymy w pełni sprawny egzemplarz z 1935 r. zbudowany dla Wojska Polskiego. Z wyprodukowanych przed wojną ok. 3500 egzemplarzy do naszych czasów zachowało się ok. 50 sprawnych motocykli. Oprócz Sokoła 1000 zobaczyć będzie można przedwojenne polskie rowery wojskowe pochodzące z tej samej toruńskiej kolekcji co Sokół 1000 – mówi Lech Trawicki z Muzeum Gdańska, kierownik Kuźni Wodnej w Oliwie.

Pokaz kucia kowali odbędzie się 7 października 2018 r. w godz. 12:00-16:00. Wstęp jest bezpłatny.

fot. Kuźnia Wodna w Oliwie, Oddział Muzeum Gdańska, materiały Muzeum Gdańska

Szczegóły

Data:
07/10/2018
Godzina:
10:00 - 14:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Muzeum Gdańska

Miejsce wydarzenia

Kuźnia Wodna ul.Bytowska 1a