Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Promocja książki „Mewa na patyku”


NAwigacja Wydarzeń

Sopot lat powojennych to miasto niezwykle barwne, wielokulturowe, w którym przeplatają się losy ludzi przybyłych z różnych stron kraju. Ich historie, doświadczenia i wspomnienia tworzą wyjątkową i fascynującą opowieść, której możemy być świadkami. Wszystko dzięki najnowszej książce „Mewa na patyku” autorstwa Barbary Caillot i Aleksandry Karkowskiej wydawnictwa: Oficyna Wydawnicza Oryginały.

„Mewa na patyku” to opowieść o życiu codziennym mieszkańców kurortu obejmująca lata 1945–1960. Składają się na nią wzruszające wspomnienia z dzieciństwa i młodości spędzonych w Sopocie, dopełnione anegdotami i niepowtarzalnymi wspomnieniami bohaterów. Książka wzbogacona została także licznymi fotografiami, rysunkami, listami i wieloma innymi materiałami pochodzącymi z archiwów sopocian.

Publikacja, wydana przez Muzeum Sopotu, została przygotowana również z myślą o najmłodszych czytelnikach oraz ich dziadkach i pradziadkach. Stylem i narracją znosi międzypokoleniowe bariery i uczy młode generacje otwartości oraz zachęca do zgłębiania historii, również tej rodzinnej.

Szczegóły

Data:
25/01/2019
Godzina:
16:30 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Muzeum Sopotu

Miejsce wydarzenia

Muzeum Sopotu, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8