Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Prezentacja książki „Piłka na polskim Pomorzu 1920-1939”


NAwigacja Wydarzeń

31.01.2017 r. o godz. 17:00 w Muzeum Poczty Polskiej odbędzie się promocja książki „Piłka nożna na polskim Pomorzu 1920-1939 r.”. Książka prezentuje zapomniane dzieje najpopularniejszej gry zespołowej na świecie – nie zabraknie opisów zespołów, statystyk, biogramów zawodników, a także kolorowych map i ilustracji zabytków związanych z polskim sportem.

Dzieje polskiej międzywojennej piłki nożnej na Pomorzu pozostają ukryte pod powierzchnią oceanu niepamięci. Pomorze to dzielnica II RP niezbyt „piłkarsko zamożna”. Nie było na Pomorzu drużyn na miarę Wisły, Legii czy Cracovii, ale nie brakowało pasjonujących, dramatycznych wydarzeń, naszpikowanych emocjami i niosących spore niespodzianki. Nie zabrakło także lokalnych gwiazd – lubianych i podziwianych graczy, a także bezkonkurencyjnych teamów.

Czy ktoś to jeszcze pamięta? Czy ktoś wie o bezkonkurencyjnej na Pomorzu w latach dwudziestych drużynie TKS-u Toruń? Zespole groźnym dla najlepszych, zdolnym pokonać każdą ówczesną polską drużynę? Czy ktoś zna jego największe gwiazdy – Józefa Stogowskiego, braci Gumowskich, Ciszewskich, Suchockich?  A mistrzostwa Pomorza – kto w nich uczestniczył, kto walczył o laury, a kto niósł czerwoną latarnię?  W książce znajdą się odpowiedzi nie tylko na te pytania, ale także na wiele innych.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
31/01/2017
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Poczty Polskiej
ul. Obrońców Poczty Polskiej 1/2
Gdańsk, 80-839
+ Google Map