Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dni otwarte Muzeum II Wojny Światowej


NAwigacja Wydarzeń

Prace nad Muzeum II Wojny Światowej dobiegły końca i naszedł czas na zaprezentowanie publiczności wystawy głównej oraz wnętrz budynku, które od wielu lat budzą żywe zainteresowanie w kraju i zagranicą. Dla szerszej publiczności zwiedzanie Muzeum będzie możliwe w weekend 28-29 stycznia 2017 r., kiedy organizowane są Dni Otwarte. Czynne w godz. 9.00 – 19.00 (ostatnie wejście na wystawę o godz. 17.00).

– Muzeum stanowi efekt wielu lat wspólnej pracy historyków, architektów, scenografów, inżynierów i ludzi innych profesji, których nie sposób wszystkich wymienić. – mówi Prof. Paweł Machcewicz, Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej – Sercem Muzeum jest wystawa główna, powstała dzięki ofiarności tysięcy darczyńców, przekazujących nam często najcenniejsze rodzinne pamiątki. Symboliczną wymowę ma także sam gmach Muzeum, którego nowoczesna architektura jest widoczna w gdańskim pejzażu.

Wystawa główna zajmuje powierzchnię 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią, na najniższym poziomie Muzeum. Znajduje się na niej ponad 2 tys. eksponatów, ok. 250 stanowisk multimedialnych pokazujących archiwalne filmy, zdjęcia, dokumenty, notacje ze świadkami wojny oraz interaktywne prezentacje służące poszerzeniu wiadomości zawartych na wystawie. Zwiedzający oprócz wystawy głównej, będą mogli zobaczyć wystawę „Podróż w czasie” przeznaczoną dla dzieci poniżej 12 roku życia, składającą się z trzech osobnych pokoi, będących rekonstrukcjami mieszkania warszawskiej rodziny w trzech różnych okresach wojny oraz obejrzeć filmy w sali kinowej.

Uczestnictwo jest możliwe tylko po wcześniejszej rejestracji w systemie internetowym.  Każdego dnia Muzeum może odwiedzić 960 osób. Oferta weekendowej wizyty w Muzeum jest również kierowana do rodzin z dziećmi od 7 lat.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Początek:
28/01/2017 08:00
Koniec:
29/01/2017 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Muzeum II Wojny Światowej
ul. Wałowa 19
Gdańsk, 80-858 Polska
+ Google Map