Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Polanki” – wykład prof. Marcina Gawlickiego // Promocja książki


NAwigacja Wydarzeń

Fundacja Terytoria Książki, Wydawnictwo słowo/obraz terytoria oraz Muzeum Gdańska zapraszają na wykład prof. Marcina Gawlickiego towarzyszący promocji książki „Polanki. Podmiejskie rezydencje mieszczan gdańskich” (bit.ly/Polanki_Gawlicki).

Książka to historia rozwoju przestrzennego rezydencji położonych na skraju lasu ciągnącego się wzdłuż gdańskiej ulicy Polanki, w których przez kilka stuleci koncentrowało się życie towarzyskie i artystyczne gdańskich elit mieszczańskich.

Kiedy i gdzie?
17 października 2019, godz. 18:00
Dom Uphagena. Oddział Muzeum Gdańska
ul. Długa 12, Gdańsk

wstęp wolny


Marcin Gawlicki
Architekt, historyk architektury, konserwator zabytków, rzeczoznawca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, członek wielu krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych oraz doradczych gremiów wydawniczych, muzealnych i konserwatorskich. Autor blisko 150 opracowań studialnych, ekspertyz, projektów badawczych oraz publikacji krajowych i zagranicznych związanych z historią architektury oraz ochroną i konserwacją zabytków. W latach 1991–2003 wojewódzki konserwator zabytków w Gdańsku, a w okresie 2007–2010 dyrektor Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji w Warszawie oraz przewodniczący Polskiego Komitetu do spraw Światowego Dziedzictwa.

Szczegóły

Data:
17/10/2019
Godzina:
16:00 - 17:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , , , ,

Organizator

Muzeum Gdańska

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena – Muzeum Gdańska, ul. Długa 12