Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Plany rewitalizacji zespołu szpitalnego Bożego Ciała|Konsultacje


NAwigacja Wydarzeń

W zmodernizowanych obiektach zespołu szpitalnego przy ul. 3 Maja powstać ma m.in. nowa wystawa i przestrzeń służąca wydarzeniom. Hevelianum chce poznać opinię gdańszczanek i gdańszczan na temat swej koncepcji dla zabytkowego kompleksu i zaprasza na konsultacje społeczne we wtorek, 25 lutego.

W najbliższych planach rozwojowych Hevelianum jest zagospodarowanie i rewitalizacja budynków Zespołu szpitalnego Bożego Ciała i przystosowanie ich do działalności kulturalnej i edukacyjnej. Zespół budynków przy kościele pw. Bożego Ciała, których historia sięga XIV wieku, mieści się przy ul. 3 Maja, po drodze na Górę Gradową.

– Chcielibyśmy w tej przestrzeni realizować program poświęcony człowiekowi i trudnościom, z jakimi musi się zmierzyć we współczesnym świecie. Pragniemy o tym opowiedzieć uniwersalnym językiem sztuki tworząc wystawy, organizując koncerty, kino plenerowe, kino studyjne, spotkania, warsztaty, konferencje. Zależy nam, by poznać opinię gdańszczan na temat proponowanej przez nas oferty. Zapraszamy Was na spotkanie, podczas którego będziemy mogli o niej porozmawiać – tak Hevelianum zachęca do udziału w wydarzeniu na Fb.

Konsultacje społeczne w sprawie przyszłości zespołu szpitalnego odbędą się 25 lutego o godz. 17 w Wozowni Artyleryjskiej (II piętro, Sala Strakowskiego).

Szczegóły

Data:
25/02/2020
Godzina:
16:00 - 17:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Hevelianum, Miasto Gdańsk

Miejsce wydarzenia

Hevelianum, Wozownia Artyleryjska, II piętro, Sala Strakowskiego