Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ostatnia szansa na zwiedzanie Twierdzy Wisłoujście


NAwigacja Wydarzeń

Pożegnanie lata w Twierdzy Wisłoujście jest ostatnim wspólnym spotkaniem w tym roku. Dlatego przed zapadnięciem w sen zimowy, skryciem się przed zimnym wiatrem i śniegiem, zapraszamy Państwa na wspomnienie całego minionego sezonu letniego.

W niedzielę, 30 września, w godz. 10:00-16:00 czeka na Państwa przygoda z historią Gdańska. Dzięki przewodnikom poznamy historię Twierdzy Wisłoujście, odwiedzą nas także przedstawiciele trójmiejskich grup rekonstrukcyjnych. Będzie można przepłynąć do Twierdzy na pokładzie żaglowca!

– Baltic Star, podobnie, jak w majówkę i Noc Muzeów będzie kursował pomiędzy przystankami tramwaju wodnego: „Twierdza Wisłoujście” oraz „Nabrzeże Zbożowe” w Nowym Porcie.

Przez cały dzień dostępne będzie przygotowane przez nas ognisko, na którym będzie można przygotować opiekane kiełbaski (można przynieść własny posiłek lub zakupić na miejscu), odpocząć na leżakach, posłuchać opowieści naszych przewodniczek i przewodników i poznać trójmiejskie grupy rekonstrukcji historycznych, których przedstawiciele podzielą się z nami swoją pasją.

Dlaczego zamykamy? – Twierdza Wisłoujście – oddział Muzeum Gdańska, jeden z najmłodszych pomników historii, od 2009 roku otwierana jest dla zwiedzających tylko w okresie od maja do września. W pozostałych miesiącach pełni ona również rolę siedliska dla nietoperzy gatunków objętych ochroną na terenie całego kraju. Nasi najmniejsi mieszkańcy zapadają w hibernację na terenie fortu, w związku z tym, w miesiącach zimowych konieczne jest jego zamykanie i ograniczenie dostępu. Następne zwiedzanie Twierdzy będzie dostępne dopiero w maju 2019 roku.

WAŻNE:

30 września (niedziela) Twierdza Wisłoujście otwarta będzie w godzinach 10:00-16:00 (15:30 zamknięcie kasy)

W godzinach 10:00-16:00 odbywać się będą prezentacje grup rekonstrukcji historycznych: Gdańska Rota Mieszczańska, GRH Chorągiew Ziemi Gdańskiej, Garnison Danzig, Kompania Kaperska
oraz dostępne będzie ognisko.

Ceny biletów do Twierdzy: 15 zł normalny, 7 zł ulgowy, 35 zł bilet rodzinny, 14 zł normalny grupowy, 6 zł ulgowy grupowy

Przeprawa promowa z Nowego Portu!
W godzinach 10-16 uruchamiamy połączenie wodne między Twierdzą, a Nowym Portem!

Żaglowiec Baltic Star odpływać będzie co 30 min z przystanków tramwaju wodnego Nowy Port (nabrzeże zbożowe) – Twierdza Wisłoujście, w przypadku większej ilości chętnych niż miejsc na pokładzie kursy odbywać się ze zwiększoną częstotliwością.

Koszt przeprawy w obie strony:
normalny 10 zł
ulgowy 5 zł
przewóz roweru 5 zł/szt.

Koszt przeprawy w jedną stronę:
normalny 6 zł
ulgowy 3 zł
przewóz roweru 3 zł/szt.

Istnieje możliwość zapłaty za przeprawę kartą płatniczą na pokładzie.

Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
30/09/2018
Godzina:
08:00 - 14:00
Kategorie Wydarzenie:
, , , ,

Organizator

Muzeum Gdańska, Twierdza Wisłoujście, Oddział Muzeum Gdańska

Miejsce wydarzenia

Twierdza Wisłoujście – Muzeum Gdańska ul. Stara Twierdza 1