Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nowy sezon Gdańskich Miniatur na tropie tajemniczych uliczek


NAwigacja Wydarzeń

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na kolejny rok wycieczek z Gdańskimi Miniaturami. W trakcie spacerów z przewodniczką i portalem iBedeker.pl będzie można poznać tajemnice gdańskich uliczek. 24 września odbędzie się spacer dla rodzin i wszystkich chętnych. Uczestnicy odwiedzą tereny najstarszej części Gdańska, gdzie Martwa Wisła łączy się z wodami Motławy, czyli Zamczyska i Osieku.

Spacer poprowadzi przewodniczka Ewa Czerwińska, która odpowie m.in. na pytania na jakiej ulicy znajdował się zakład, w którym w XVII produkowano najbezpieczniejszy trunek i gdzie znajdowała się pierwsza publiczna łaźnia w Gdańsku. Spacerowicze poznają historie ulic: Rycerskiej, Grodzkiej, Czopowej, Sukienniczej i Sierocej.

W roku szkolnym 2016/2017 uczestnicy i uczestniczki Gdańskich Miniatur poznają także „Ptasie zakamarki” Dolnego Miasta, czyli ul. Jaskółczą, Kurzą, Wróblą, czy „Zawodowe” ulice na Głównym Mieście: Pończoszników, Powroźniczą czy Kaletniczą, uliczki Starego Miasta i Starego Przedmieścia. Ruszą też w dalsze dzielnice Gdańska – do Wrzeszcza, Nowego Portu czy Oliwy.
Spacerować można też indywidualnie, z mapką dostępną na stronie Gdańskich Miniatur lub ze zorganizowaną grupą. Spacery są bezpłatne.

Start: ul. Grodzka 16, godz. 11.00, 12.30, 14.00.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
24/09/2016
Godzina:
09:00 - 14:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

ulica Grodzka
ul. Grodzka 16
Gdańsk, 80-841 Polska
+ Google Map