Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nie tylko napój. Dubeltowe dzieje gdańskiego piwa| Akademia Gdańska


NAwigacja Wydarzeń

Spotkajmy się ponownie w ramach Akademii Gdańska! 11 grudnia o 18:00 w sieni IKM wykład Tomasz Biegańskiego – Nie tylko napój. Dubeltowe dzieje gdańskiego piwa!

Podczas wykładu podzielimy się wiedzą związaną z początkami piwowarstwa gdańskiego. Odpowiemy na pytania skąd wzięło się piwo w Gdańsku, co i kiedy warzono.

Prowadzący, Tomasz Biegański, przybliży aspekty „dubeltowości” środowisk związanych z piwem. Opowie o aspektach społecznych i zawodowych cechów piwowarów i browarników. Scharakteryzuje historyczne style piwne, ich ówczesne zalety zdrowotne – połączenia z ziołami, etc. Podczas wykładu przedstawimy ówczesną technologię produkcji, logistykę piwa i inne ciekawostki związane z bogatą historią złocistego trunku.

Tomasz Biegański– doświadczenie zawodowe wynikło z hobby związanego z piwowarstwem i szeroko pojętą kulturą piwną. Po latach hobby przekształciło się w zawód piwowara, który wykonuje już 6. rok. Od trzech lat jest głównym piwowarem w Brovarni Gdańsk, gdzie odpowiada za całość projektu związanego z zamówieniem surowców, poprzez prowadzenie i zarządzanie produkcją, po rozliczenia celno-skarbowe wykonanych warek w browarze. Obecnie słuchacz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, gdzie uzyska tytuł dyplomowanego piwowara. Inspiruje się historią piwowarstwa gdańskiego, aby receptury piw historycznych odtworzyć na warzelni i podzielić się „smakami historii”. Od kilku lat poszukuje drożdży piwnych, których mógł używać Jan Heweliusz w słynnych piwach jopejskich.

Szczegóły

Data:
11/12/2018
Godzina:
17:00 - 18:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40