Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Młode Miasto – zarys historii” – wykład z cyklu Kultura dawnego Gdańska


NAwigacja Wydarzeń

Towarzystwo Dom Uphagena zaprasza na wykład z cyklu Kultura dawnego Gdańska, który odbędzie się 27 stycznia o godz. 17.00 w Domu Uphagena. Wykład na temat „Młode Miasto – zarys historii” poprowadzi dr inż. arch. Piotr Samól. Wstęp wolny.

Gdańskie Młode Miasto, zniszczone w 1455 r., ciągle jeszcze czeka na swoje odkrycie. Do dziś bowiem nie wiadomo, gdzie się znajdowało i jak wyglądało. Podczas wykładu dr inż. arch. Piotr Samól będzie opowiadał o jego historii.

Dr inż. arch. Piotr Samól jest asystentem w Katedrze Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.  W 2015 r. obronił rozprawę doktorską na temat historii budowlanej kościołów dominikańskich w dawnym państwie zakonu krzyżackiego, przygotowaną pod kierunkiem prof. dr hab. Aleksandra Piwka. W swoich badaniach skupia się na zagadnieniach architektury średniowiecznej Gdańska i regionu; jest autorem kilku publikacji poświęconych historii architektury. Ponadto interesuje się dziejami Młodego Miasta Gdańska, czego efektem jest dysertacja o tym organizmie miejskim, przygotowywana na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego pod kierunkiem prof. UG, dr hab. Beaty Możejko.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
27/01/2016
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena
Długa 12
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.domuphagena.pl/