Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

MIASTOMANIA: promocja książki Beaty Chomątowskiej


NAwigacja Wydarzeń

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na  promocję książki Beaty Chomątowskiej – ” Lachert i Szanajca. Architekci awangardy”, opowiadającej o  międzywojennej architekturze Gdyni i Warszawy. Wydarzenie to jest częścią trzech cykli tematycznych  – MIASTOMANIA, MUZEOMANIA oraz MODERNIZMY I MODERNIZACJE,  towarzyszących wystawie stałej –  „Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym”.

Wystawa „Narodziny Miasta” to dowód, że opowiadając o architekturze, opowiadamy również o historii, polityce, problemach społecznych, gospodarczych i wielu innych zagadnieniach, których zazwyczaj nie wiążemy z tematem architektury.

W podobny sposób o architekturze opowiada w swoich książkach Beata Chomątowska. Jej publikacje są czymś więcej niż tylko surową analizą realizacji architektonicznych czy biografii ich projektantów. Stanowią dociekliwą refleksję nad korelacją pomiędzy ideami twórczymi architektów, ich życiowymi wyborami a decyzjami społecznymi i politycznymi.

Beata Chomątowska – pisarka i dziennikarka, założycielka Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów. Pracowała m.in. w krakowskim „Dzienniku Polskim”, „Pulsie Biznesu”, „Rzeczpospolitej”. Obecnie współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” i Muzeum Historii Żydów Polskich. Jej reportersko-historyczna książka Stacja Muranów otrzymała tytuł Warszawskiej Premiery Literackiej oraz była nominowana do Nagrody im. Jerzego Turowicza i Gwarancji Kultury. Beata Chomątowska jest również autorką książki „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie”. Jak napisał w recenzji Andrzej Stasiuk: Sex, drugs and rock ’n’ roll w gastarbajterskim wcieleniu. Piękną energię ma ta „Breda”!

Podczas spotkania będzie można w promocyjnej cenie kupić książkę „Lachert i Szanajca. Architekci awangardy” (Wydawnictwo Czarne).

Informację opracowała Joanna Kruszewska

Szczegóły

Data:
08/05/2015
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Muzeum Miasta Gdyni
Zawiszy Czarnego 1
Gdynia, 81-374 Polska
+ Google Map