Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Marsz na orientację „Tropem Ptasim”


NAwigacja Wydarzeń

Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku zaprasza do udziału w marszu na orientację „Tropem Ptasim”.

Trzecia rano to jeszcze noc? A czwarta lub piąta? My często jeszcze śpimy, ale nie świat wokół nas. Gdyby wyjść na łąkę, do lasu lub nawet uchylić szerzej okno, da się słyszeć, że przyroda żyje i przemawia do nas ptasim głosem. Kto rano wstanie, ten może rozpocząć dzień jedną z najpiękniejszych symfonii. Różnorodność w świecie ptasim nie ogranicza się jednak wyłącznie do porannych treli. Marsz Na Orientację Tropem Ptasim jest propozycją dla tych, którzy oprócz aktywnego wypoczynku odczuwają potrzebę odkrywania skarbów bioróżnorodności tuż za progiem swojego domu. Trójmiejski Park Krajobrazowy jest idealnym miejscem do realizowania obu wspomnianych celów, łączy bowiem w sobie ogromne zróżnicowanie przyrody ożywionej, nieożywionej i krajobrazu, a to wszystko niemal tuż za progiem. Wychodząc naprzeciw potrzebom i realizując swoją misję Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku pragnie zaprosić do udziału w niecodziennym marszu na orientację. Marszu, w którym liczy się nie tylko rywalizacja, ale również wiedza i wrażliwość na wartości przyrodnicze. Jeśli lubisz chodzić, spacerować, aktywnie spędzać czas, jeśli odkrywasz w sobie pasję przyrodnika, obserwatora przyrody lub po prostu lubisz swoje otoczenie i pragniesz je poznawać, jeśli masz wiedzę przyrodniczą lub chcesz ją wzbogacić, w końcu jeśli lubisz odrobinę rywalizacji, to chodź z nami tropem ptasim!

Marsz organizowany jest w ramach zadania „Chronię Gdańską Przyrodę” – cykl zajęć praktycznych, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

DŁUGOŚĆ I TRUDNOŚĆ TRASY:
Trasa ma około 7 km długości w zróżnicowanym terenie, z kilkoma stromymi podejściami i zejściami. Przeznaczona dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

PROGRAM MARSZU:
Data: 26.08.2017 r. (sobota)
Nasz marsz zaczynamy przy ulicy Abrahama w Gdańsku (VII Dwór), na skrzyżowaniu wejść do Doliny Samborowo i Zielonej Doliny. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 9:15 i potrwa do 9:45. Podczas rejestracji zostaną wręczone pakiety uczestnika. Potem nastąpi oficjalne przywitanie i rozpoczęcie marszu.
Udział w marszu jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie poprzez e-mail: [email protected] lub telefonicznie pod numerem 58-341-43-76, podając niezbędne dane: IMIĘ, NAZWISKO, ADRES E-MAIL i TELEFON KONTAKTOWY.
Zgłoszenia przyjmowane są od indywidualnych osób lub drużyn dwuosobowych.
Szczegóły w regulaminie.

Dojazd komunikacją miejską: do przystanku Abrahama (Strzyża) tramwajami linii 5, 6, 9, 11, 12, oraz autobusem linii 149 do przystanku Meczet.
Dojazd samochodem: ulica Abrahama. W pobliżu znajduje się parking na końcu ulicy, a także przy kościele Parafii pw. Św. Stanisława Kostki (Abrahama 38). Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych.

Marsz składać się będzie z trzech etapów:
ETAP I – zimujemy czy odlatujemy?
ETAP II – sowi las.
ETAP III – ptasie zagadki.

PAKIET UCZESTNIKA:
W skład pakietu uczestnika wchodzić będą:
mapa z oznaczoną trasą i punktami I i II
instrukcje dla poszczególnych etapów
karty do wykonania zadań na poszczególnych etapach
identyfikator z informacjami o uczestniku i kontaktem do organizatora
woda 0,5l niegazowana
słodka niespodzianka
ołówek lub długopis

CO WARTO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
kompas,
naładowany telefon komórkowy o numerze kontaktowym podanym w zgłoszeniu,
odpowiednią odzież, w tym pełne buty i odzież przeciwdeszczową,
zapasowe przybory do pisania
dodatkową wodę i pożywienie wedle własnego zapotrzebowania
zalecany mały plecak lub torba
dobry humor

Regulamin marszu i szczegółowy opis punktacji znajduje się na stronie: www.lop.gda.pl

Szczegóły

Data:
26/08/2017
Godzina:
08:00 - 13:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

ul. Abrahama, Gdańsk
Abrahama
Gdańsk, 80-307 Polska
+ Google Map
Telefon:
502499899