Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

GTPS – Wystawa „Pokolenia”


NAwigacja Wydarzeń

Wystawa Pokolenia, czyli powrót do korzeni. Magdalena Michel wraz z ojcem – Stanisławem Michelem, zaprezentują swoje prace w Galerii Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki „Punkt”.

Ponadto będzie można zobaczyć prace Dobrochny Michel – artystki, która odeszła od nas w 2009 r.

Wernisaż odbędzie się 25 sierpnia (piątek) o godz. 17.00. Uroczystość jest zapowiedzią wydarzeń zbliżającego się 60-lecia działalności Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Stowarzyszenie rozpoczęło swoją powojenną działalność spotkaniem, które odbyło się 26 listopada 1957 r. Oficjalnie zaczęło funkcjonować od 2 maja 1958 r. Stanisław Michel jest jednym z założycieli GTPS. 

Magdalena Michel

Urodzona w Gdańsku, w rodzinie artystycznej. Córka Stanisława Michela – zasłużonego gdańskiego architekta specjalizującego się w renowacji budynków historycznych. Absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie, Graphic Arts w Gloucester County Institute of Technology in New Jersey oraz Gloucester County College in New Jersey. Wernisaże jej prac odbywały się zarówno         w Polsce jak i za granicą – Gdańsk, New Jersey, New York.

Magda Michel i Stanisław Michel

Stanisław Michel

Jeden z założycieli Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w 1957 r. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Dyplom uzyskał w 1952 r. W latach 1949 – 1956 r. był wykładowcą w Technikum Budowlanym w Gdańsku, a także od 1953 r. do 1958 r. w Katedrze Rysunku, Malarstwa   i Rzeźby Politechniki Gdańskiej. Po ukończeniu studiów włączył się w ruch odbudowy Gdańska ze zniszczeń wojennych. Zasłużony gdański architekt, autor projektu budowy lub odbudowy ponad stu kamienic w obrębie Głównego Miasta Gdańska i nie tylko. Przez wiele lat związany z biurem Miastoprojekt. Ostatnia wystawa prac malarskich oraz architektonicznych Stanisława Michela w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki odbyła się w 2012 r.

Dobrochna Witosławska – Michel

Artystka plastyk, pionier odbudowy wielu pięknych kamieniczek Gdańska. Wspólnie ze swoim mężem Stanisławem Michelem brała udział w projektowaniu elewacji i wnętrz budowli w Gdańsku. Studiowała w Sopocie i Gdańsku. Dyplom architekta wnętrz uzyskała na uczelni wyższej w Poznaniu. Matka Magdaleny Michel. Odeszła od nas 20 listopada 2009 r. 

Złote gody państwa Michel

Kiedy: 25 sierpnia 2017 (piątek)
Godzina 17.00
Gdzie: Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki, ul. Chlebnicka 2, Galeria „PUNKT” (II piętro)

Zapraszamy na stronę GTPS: www.gtps.art.pl oraz profil na FB: Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki

Szczegóły

Data:
25/08/2017
Godzina:
15:00 - 16:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki
Chlebnicka 2
Gdańsk, 80-178 Polska
+ Google Map
Telefon:
502499899