Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Marcin Szerle – „Ochrona zdrowia w okresie międzywojennym w Gdyni i w Gdańsku”


NAwigacja Wydarzeń

Towarzystwo Dom Uphagena zaprasza na ostatni w tym roku wykład z cyklu „Kultura dawnego Gdańska”. Gościem spotkania będzie dr Marcin Szerle.

W czasie wykładu dr Marcin Szerle podejmie próbę zestawienia, tworzonego w międzywojniu od podstaw, systemu ochrony zdrowia​ w Gdyni, z tym funkcjonującym w Wolnym Mieście Gdańsku, a opartym na wielowiekowych tradycjach i doświadczeniach. Autor postara się ukazać występujące podobieństwa i różnice między przyjętymi rozwiązaniami w zakresie lecznictwa, oraz przybliżyć wzajemne powiązania między tymi miastami.

Organizator zaprasza i zachęca do udziału w losowaniu publikacji (szczegóły na stronie www.domuphagena.pl).

Dr Marcin Szerle – gdynianin z urodzenia i zamieszkania, silnie związany z całym Trójmiastem. Historyk, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (specjalizacja muzealnictwo), na której to uczelni uzyskał stopień doktora w zakresie historii Polski XX wieku. Od przeszło dekady zajmuje się problematyką społeczną międzywojennej Gdyni, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień ochrony zdrowia. Podejmuje także m. in. wątki przebiegu ruchów migracyjnych w okresie II RP.

Pracownik merytoryczny Muzeum Emigracji w Gdyni, wcześniej długoletni edukator w Muzeum Miasta Gdyni. Autor kilkunastu publikacji naukowych, w tym z zakresu muzealnictwa. Członek Oddziału Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Przewodnik turystyczny po Gdańsku, Sopocie i Gdyni, ukierunkowany na architekturę modernizmu.

Szczegóły

Data:
10/12/2014
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena
Długa 12
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.domuphagena.pl/