Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Maciej Badowicz i jego ,,Studium z dziejów wina w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach”


NAwigacja Wydarzeń

„Studium z dziejów wina w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach (XIV-XV w.). Produkcja – dystrybucja – konsumpcja” to książka między innymi o problemie opłat ponoszonych przez Zakon, związanych ze sprowadzaniem i dystrybucją wina, uznawanego wówczas za towar luksusowy, na terenie państwa na przełomie XIV i XV wieku.

Obrót towarami luksusowymi w średniowieczu był jednym z elementów budowania prestiżu i pozycji na arenie międzynarodowej. Gotowość do ponoszenia opłat za sprowadzenie towaru, m.in. cła i kosztów pośrednictwa, świadczyła o potencjale gospodarczym i ekonomicznym państwa zakonu krzyżackiego w Prusach. Do produktów luksusowych zaliczano wówczas alkohole, w tym wino. Treść pracy porusza problem opłat, ponoszonych przez Zakon, związanych ze sprowadzeniem i dystrybucją wina na terenie państwa na przełomie XIV i XV wieku. Dotychczasowe badania w tym zakresie nie uwzględniały konkretnych informacji zawartych w źródłach.

Maciej Badowicz (ur. 1988r. w Gdańsku), absolwent historii i ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego, doktorant na Wydziale Historycznym UG. Specjalizuje się w historii Pomorza, zakonu krzyżackiego i życia codziennego w średniowieczu. Członek gdańskiego koła PTTK i przewodnik po Trójmieście. Współpracuje z redakcjami „Mówią Wieki”, „Sieci Historii” oraz portalem historia.org.pl. Autor tekstów naukowych i popularnonaukowych, prelegent na konferencjach historycznych w kraju i za granicą.

Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na spotkanie z Maciejem Badowiczem.

Miejsce: Filia Gdańska, ul. Mariacka 42

Szczegóły

Data:
01/02/2018
Godzina:
16:30 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejsce wydarzenia

Filia Gdańska
Mariacka 42
Gdańsk, Pomorskie 80-833 Polska
+ Google Map