Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Kurs – Opera Leśna!” – czyli artystyczne zwiedzanie obiektu


NAwigacja Wydarzeń

Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza wszystkich zainteresowanych historią jednego z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie, na chwilę wytchnienia w cieniu bukowego lasu czyli na wyjątkowe zwiedzanie Opery Leśnej z przewodnikiem z epoki.

Opera Leśna to jedna z najbardziej unikatowych scen plenerowych w Europie, słynąca ze swojej nieprzeciętnej akustyki i wyjątkowych walorów przyrodniczych, której historia sięga roku 1909. Wówczas z inicjatywy Paula Walthera Schäffera, 32-letniego kapelmistrza Teatru Miejskiego w Gdańsku i burmistrza Sopotu Maxa Woldmanna, na leśnej polanie w Górnym Sopocie powstał teatr pod gołym niebem, w swoich pierwotnych założeniach, mający stać się świątynią sztuki i atrakcją przyciągającą do miasta kuracjuszy. I jak pokazuje bogata historia tego obiektu – tak też się stało. Mając świadomość wartości kulturowej jaką stanowi bogata historia ponad stuletniego sopockiego obiektu a także w trosce o zachowanie pamięci twórców i artystów z nim związanych, Bałtycka Agencja Artystyczna BART proponuje swoim gościom gościom, oprócz klasycznego zwiedzania obiektu, popołudniowy spacer z przewodnikiem z epoki, ucharakteryzowanym na modę początku XX wieku, który opowie o historii obiektu i wydarzeń artystycznych zrealizowanych w jego przestrzeni w okresie ostatnich 100 lat.
Propozycja skierowana jest zarówno do rodzin z dziećmi, młodzieży, osób dorosłych i seniorów a także turystów przebywających w Sopocie w okresie wakacji.

Czas trwania: 1,5 godz.; w tym: oprowadzanie, oglądanie filmu
Terminy: 13.08 sobota, 17.08 wtorek, 21.08 niedziela, 23.08 wtorek
Godzina: 16:00
Miejsce: Opera Leśna, Sopot
Bilet wstępu: 10 – normalny; 8 – ulgowy

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
13/08/2016
Godzina:
14:00 - 15:30
Koszt:
zł10
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Opera Leśna
Stanisława Moniuszki 12
Sopot, 81-829 Polska
+ Google Map