Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kultura Dawnego Gdańska – Gedaniafilm


NAwigacja Wydarzeń

Przypuszczalnie mało kto z Państwa słyszał o wytwórni filmowej w Gdańsku międzywojennym. Jeśli więc chcą się Państwo czegoś więcej na ten temat dowiedzieć, to warto przyjść na wykład Gedaniafilm – krótka i burzliwa historia wytwórni filmowej w Wolnym Mieście Gdańsku.

Prelegentką będzie Pani Justyna Gibbs. Tematem jej wykładu będzie mała wytwórnia filmowa o nazwie Gedaniafilm, która przez niecałe 2 lata działała na terenie Wolnego Miasta Gdańska i zrealizowała tu obraz Apasza blaski i nędze, który jednak nigdy nie wszedł na ekrany kin, gdyż nie został dopuszczony do dystrybucji przez biuro cenzury. Dziś o wytwórni wiemy bardzo niewiele, a do naszych czasów przetrwało jedynie trochę fotosów z filmu….
Prelegentka, Pani Justyna Gibbs, jest absolwentką Konserwatorstwa na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie jest doktorantką na Politechnice Gdańskiej. Zajmuje się historią architektury i rozwojem przestrzennym Sopotu oraz dziejami miasta. Jest ona autorką wystaw i publikacji poświęconych Sopotowi. Do roku 2015 pracowała w Muzeum Sopotu.

Szczegóły

Data:
25/10/2017
Godzina:
15:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Dom Uphagena, Oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska