Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak się żyło w Wolnym Mieście Gdańsku?|Chodźmy zwiedzać|Rodzinne spacery z przewodnikami


NAwigacja Wydarzeń

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na bezpłatne spacery.

Ferie to idealny czas na odkrywanie różnych tajemnic i ciekawych zakamarków, a tych w Gdańsku nie brakuje.
Dlatego przygotowaliśmy ofertę skierowaną do mieszkańców regionu, jak i turystów, którzy zimowe ferie spędzać będą nad Bałtykiem. Między 19 stycznia a 24 lutego zorganizowanych zostanie aż 10 tematycznych spotkań, dedykowanych rodzinom z dziećmi. Będą rozpoczynać się godzinnym spacerem po mieście z przewodnikiem, a kończyć wizytą w jednym z gdańskich obiektów turystycznych.
Akcja „Chodźmy na spacer” jest częścią szerszej kampanii promocyjnej regionu pomorskiego zachęcającej do spędzania ferii zimowych właśnie na Pomorzu.
Szczegółowy terminarz spacerów znajduje się na stronie https://naspacer.pomorskie.travel/, na której dostępny jest także formularz rejestracyjny.

Sugerowany wiek powyżej 12 lat!
Czym było Wolne Miasto Gdańsk? Kim byli jego mieszkańcy? Czym się zajmowali? Czym jeździli do pracy? Czym zajmowali się gdańscy harcerze? Czy Gdańsk wyglądał inaczej? Jak wyglądała obrona Poczty Polskiej? Wybierz się z nami na spacer i poznaj mieszkańców Wolnego Miasta i ich historie!

Szczegóły

Data:
09/02/2019
Godzina:
10:00 - 12:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

Miejsce wydarzenia

Zbiórka w Bramie Wyżynnej (ul. Wały Jagiellońskie 2a). Trasa spaceru prowadzi do Poczty Polskiej (plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2)