Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Historia Królewskiej Fabryki Karabinów – wykład i spacer


NAwigacja Wydarzeń

Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku bardzo serdecznie zapraszają do udziału w ostatnim w tym roku klasycznym wykładzie przygotowanym z myślą o wszystkich miłośniczkach i miłośnikach Gdańska, w tym Dolnego Miasta, Przedmieścia i Placu Wałowego w szczególności.

W tym miesiącu ukazał się trzeci z serii nowych subiektywnych przewodników po Dolnym Mieście. Jego tytuł brzmi „Dzielnica fabrycznych kominów„. W ramach uzupełnienia tego tematu zorganizowany będzie wykład połączony ze spacerem dotyczący historii Królewskiej Fabryki Karabinów.

Wykład i spacer odbędzie się w ostatnią niedzielę października (29 X) w restauracji „Rzecz Jasna” na ulicy Łąkowej 35/38. Początek spotkania – 13:00.

Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku zapraszają serdecznie.
 Na wszystkie osoby, które tego dnia przyniosą na spotkanie pamiątki związane z Dolnym Miastem albo Placem Wałowym np. zdjęcia lub fotografie czekają drobne niespodzianki.

Lokalna inicjatywa dofinansowana została w ramach zadania publicznego „Kompleksowe działania społeczne w obszarach rewitalizacji zatwierdzonych Uchwałą w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji w mieście Gdańsku (Dolne Miasto z Placem Wałowym i Starym Przedmieściem, Orunia, Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście, Biskupia Górka i Stary Chełm)” współfinansowanego przez Gminę Miasta Gdańska (Biuro Rozwoju Gdańska, Zespół Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego).

Szczegóły

Data:
29/10/2017
Godzina:
12:00 - 16:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Opowiadacze Historii Dolnego Miasta

Miejsce wydarzenia

ul. Łąkowa 35/38