Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gdańsk nad wodą – woda w Gdańsku. Nowy cykl wykładów Akademii Gdańska


NAwigacja Wydarzeń

Czwarta edycja cyklu Akademia Gdańska dotyczy wody w mieście. Prowadzący opowiedzą m.in. o sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, która była jedną z pierwszych w XVI-wiecznej Europie, portowej historii Gdańska, sporcie, rekreacji i komunikacji wodnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 stycznia o godz. 18.00. Jerzy W. Wołodźko przedstawi znane motywy fotograficzne i prace gdańskich fotografików, związane z Gdańskiem nad wodą i wodą w Gdańsku, ze szczególnym uwzględnieniem pejzażu zimowego.

Prowadzący: Jerzy W. Wołodźko – artysta grafik, absolwent (w 1983 r.) i przez kilka lat pracownik PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku. Uczestnik wielu wystaw plakatu, m.in. MBP w Warszawie, BPP w Katowicach, Biennale Plakatu Politycznego w Mons (Belgia). Współzałożyciel i prezes Fundacji Karrenwall. Autor koncepcji albumów, tekstów i opracowań graficznych publikacji oraz wystaw plenerowych związanych z historią gdańskiej fotografii.

Wśród prowadzących wykłady Akademii Gdańska 2017 będą osoby związane z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska, Europejskim Centrum Solidarności, Stowarzyszeniem „Nasz Gdańsk’”, Politechniką Gdańską, Gdańską Infrastrukturą Wodno – Kanalizacyjną, Narodowym Muzeum Morskim oraz Muzeum II Wojny Światowej. Następny wykład odbędzie się 21 lutego o godz. 18.00 w IKM. Prelegentką będzie historyk sztuki Magda Staręga.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
24/01/2017
Godzina:
17:00 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk, 80-830 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.ikm.gda.pl