Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gdańsk – niezwykłe zdjęcia ojca i syna – Zbigniewa i Macieja Kosycarzy


NAwigacja Wydarzeń

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza, 19 kwietnia 2016 o godz. 18.00, na kolejny wykład z cyklu Akademia Gdańska. Wykład będzie opowieścią fotoreportera Macieja Kosycarza o ponad 70 latach historii na zdjęciach ojca i syna, czyli Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Historii związanej z Gdańskiem, Gdynią, Sopotem i Pomorzem. Wstęp wolny.

– Fotografie pokazują nie tylko wielkie i znane wydarzenia, ale głównie życie codzienne ludzi, ich stroje, zabawę, pracę, a także miejsca, które tak się zmieniły w ciągu lat, że gdyby nie podpisy pod zdjęciami, to trudno byłoby je rozpoznać. Wiele fotografii ogląda się z uśmiechem na twarzy, ale nie brakuje też takich wywołujących zadumę. Na pewno sporo sytuacji i zdarzeń prezentowanych jest częścią naszych wspomnień z minionych lat, młodsi dowiedzą się jak żyli ich rodzice czy dziadkowie – mówi Maciej Kosycarz.

Akademia Gdańska to roczny cykl wykładów, dla których inspiracją jest gdańska historia, kultura i sztuka. Kluczem trzeciej edycji spotkań jest między innymi opowieść o Gdańsku widzianym przez kadry filmowe i obiektyw fotograficzny. Gdańska historia zaklęta na kliszy fotograficznej to niezmiennie fascynująca opowieść, począwszy od pionierskich fotografii z XIX w. Fotografia dawna jest nie tylko obrazem przeszłości architektonicznej miasta, ale przede wszystkim zwierciadłem, w którym przeglądają się twarze dawnych mieszkańców Gdańska.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
19/04/2016
Czas:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk, 80-830 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.ikm.gda.pl