Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia serca Gdańska” oraz kalendarz „Gdańskie tramwaje 6×6”


NAwigacja Wydarzeń

W piątek, 4 grudnia o godz. 15.00, w księgarni Muza w Galerii Madison, odbędzie się spotkanie promocyjne poświęcone albumowi Macieja Kosycarza „Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia serca Gdańska” i kalendarzowi „Gdańskie tramwaje 6×6” ze zdjęciami Zbigniewa Kosycarza lata 50. i 60.

100 procent Gdańska w Gdańsku w jedenastym albumie z serii „Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia”. Tym razem w całości będzie poświęcony znanemu wszystkim Głównemu Miastu, czyli historycznej części Gdańska. W kolejnym albumie znajdzie się 315 zdjęć, a każde to inne wydarzenia czy wspomnienie. Wiele z nich na pewno zadziwi i przypomni coś, co zatarł czas. Jest to fotograficzna opowieść o Gdańsku bliskim nie tylko mieszkańcom miasta. Kawałek swojego życia i wspomnień znajdą w albumie zarówno gdańszczanie, mieszkańcy Trójmiasta, Pomorza oraz inni którzy znają to miasto lub chcieliby je lepiej poznać.
Powojenne zdjęcia Zbigniewa i Macieja Kosycarzy to zarówno wielkie i małe wydarzenie, ruiny i odbudowa zniszczonego przez wojnę miasta miasta, zmieniające się ulice, ale przede wszystkim to życie codzienne i ludzie. Pierwsze fotografie to rok 1945, potem przez kolejne lata XX wieku docieramy do czasów współczesnych. Zdjęcia wraz z obszernymi opisami będą kolejną fotograficzną wędrówką przez wspomnienia i historię. Niejedno zdjęcie zadziwi. Bo taka jest właśnie magia fotografii.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Miejsce

Centrum Handlowe Madison
Rajska 10
Gdańsk, 80-850 Polska
+ Google Map